EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Irailaren 30ean, larunbata, arratsaldeko 18:00etan jokatu zen Igantziko pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

Emaitzak

 

Txapelduna: Oier Kañamares (Arostegi)                      17:36

Bigarrena:  Eneko Saralegi (Leitza)                              17:50

Hirugarrena: Iban Resano (Dorrao)                              18:05

Laugarrena: Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)              19:02

Bosgarrena: Jon Telletxea (Beintza Labaien)                19:13                  

 

Oharrak:

-         Lehen bi sailkatuak mailaz igo dira, heldu den urtean lehen mailan hartuko dute parte.

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa eta NafarroakoII. Mailako Arpana Txapelketa 2017 (Uharte)

Bi txapelketa hauek irailaren 24ean, arratsaldeko 17:30etan jokatu ziren Uharteko Toki-Alai pilotalekuan.

Nafarroako I. Mailako Aizkora kanporaketako emaitzak:

1. Iker Vicente (Otsagi)                       13:51.95

2. Jon Rekondo (Leitza)                        15:30.19

3. Mieltxo Mindegia (Zubieta)              15:40.66

4. Ruben Saralegi (Leitza)                    16:01.55

5. Joxean Etxeberria (Ziga)                  16:30.47

6. Donato Larretxea (Arantza)             17:07.73

7. Julen Kañamares (Arostegi)            17:38.09

8. Juan Jose Lopez (Lezaun)                18:14.35

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

     

    Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala Donezteben  jokatuko da azaroaren 17an, arratsaldez.

    Ander Erasun eta Aitor Senosiainek txapelketetan aritzeari utzi diote. Beraz, bi hauek izanen dira maila galduko dutenak.

     

    Nafarroako II. Mailako Arpana Txapelketako emaitzak:

    1. Oier Aizkorbe eta Iosu Huarte (Berriozar)                              9:36.50

    2.  Esteban eta Martin Pikabea (Gerendiain)                              9:58.88

       

      Lana: Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai eta zutik jarritako 45 ontzako enborrari 4 epai.

      Oharra: Aizkorbe eta Huarte lehen mailara igo dira; Pikabea anaiek bigarren mailan jarraituko dute.

       

      Euskal Herrialdeen Arteko Kirol Txapelketa 2017 (Sara)

      Irailaren 9an jokatu zen Saran. Nafarroa bigarren sailkatu zen 43 punturekin.

      Bertan, Euskal Herriko Herrialde gehienek parte hartu zuten: Araba, Behenafarroa, Bizkaia, Gipuzkoa, Lapurdi eta Nafarroa.

      Zuberoak ez zuen parte hartu azkenean.

      Ikusi emaitzak.

      Euskal Herriko Gizonezkoen Tronza Txapelketa

      Abuztuaren 27an jokatu zen Gorritin, eguerdiko 12:30etan.

       

      Bikote bakoitzak egin beharreko lana:

      -         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

      -         Zutik jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

      -         Etzanda jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

      -         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

       

      EMAITZAK:

      Txapeldunak: Iñaki Barberena eta Josetxo Barberena (Nafarroa)        14:08.56

      Bigarrenak: Arkaitz Ispizua eta Santi Zubizarreta (Bizkaia)                  15:55.97

      Hirugarrenak: Adrian Berruezo eta Alberto Oteiza (Nafarroa)               19:32.81

      Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa (Lakuntza)

      Abuztuaren 27an, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa jokatu zen Lakuntzan.

      Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

      Emaitzak:

      1. Iban Resano (Nafarroa)                                           9:59

      2. Asier Pellejero (Nafarroa)                                      10:45

      3. Jon Telletxea (Nafarroa)                                         10:52

      4. Jon Rodriguez (Araba)                                            11:06

      5. Goizeder Belza (Nafarroa)                                      11:14

      6. Unai Otaegi (Gipuzkoa)                                          11:32

      7. Juan Rodriguez (Araba)                                          12:11

      8. Iñaki Kintana (Araba)                                             12:53

      9. David Naredo (Bizkaia)                                           12:58

      10. Urtzi Olasagasti (Gipuzkoa)                                13:15

      11. Jon Esnal (Gipuzkoa)                                            13:36

       

      Lehen hiru sailkatuek (Resano, Pellejero eta Telletxea) finala jokatuko dute, lehen kanporaketan sailkaturiko hiru aizkolariekin batera (Jokin Alkizalete, Luis Mari Txapartegi eta Eloy Corchero).

       

      Finala noiz jokatuko den zehaztu gabe dago.

       

       

      Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala (Abuztuak 18)

      Pasa den ostiralean, abuztuak 18, jokatu zen Ezkurran, arratsaldeko 18:00tan.

      Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

      Emaitzak:

       

      1. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)               10:16

      2. Xuban Kañamares (Arostegi)                         11:27

      3. Moises Gogorza (Ezkurra)                              12:10

      4. Emilio Garcia (Segovia)                                  13:00

      5. Iker Gorriti (Uharte Arakil)                             13:39

       

      Lana lehen bukatzen zuten 2 aizkolariak (Jesus Etxeberria eta Xuban Kañamares) mailaz igo dira.

      Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Laugarren jardunaldia (Burlata)

      Abuztuaren 19an, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren azken jardunaldia jokatu zen Burlatan.

      Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatu  dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

       

      LAUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK                  AZKEN EMAITZAK

                  * Lehen proba konbinatua

      1.- Menditarrak         19:34.03       3 puntu                       Txapeldunak: Menditarrak 72:31.51*

      2.- Berriozar                20:03.09      2 puntu                       Bigarrenak: Berriozar          74:03.10

      3.- Basaburua             20:48.94      Puntu 1                      Hirugarrenak: Basaburua    78:13.81

                  * Bigarren proba konbinatua

      1.- Basaburua           3 puntu                                              Txapeldunak: Berriozar       11 puntu        

      2.- Berriozar              2 puntu                                              Bigarrenak: Basaburua         9 puntu

      3.- Menditarrak         Puntu 1                                              Hirugarrenak: Menditarrak   5 puntu

       

       

      * Lehen konbinatuan berdinketa egon zen lehendabiziko posturako, Berriozar eta Menditarrak puntuazio berdina lortu zuten. Jardunaldi guztietako postuak kontutan hartu ondoren, berriz ere berdinketa zegoenez, jardunaldi guztietako denborak batu ziren, Menditarrak izanik denbora guttien erabili zuena lau jardunaldiak egiteko.

      Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa (abuztuak 17)

      Atzo, abuztuak 17, arratsaldeko 18:00tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

      Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

      Emaitzak:

      1.  Eneko Saralegi (Leitza)                                   7:32.97

      2. Iban Resano (Dorrao)                                      8:12.28

      3. Oier Kañamares (Arostegi)                             8:23.24

      4. Jon Telletxea (Beintza Labaien)                      8:27.31

      5. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)                    8:28.94

      6. Mikel Indakotxea (Zubieta)                            8:36.17

      7. Asier Pellejero (Areso)                                   9:04.19

      8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)    9:58.85

      9. Patxi Mindegia (Zubieta)                                11:45.03

       

      Oharrak:

      -         Floren Nazabal, Juan Jose Erdozia eta Oihan Larretxea txapelketan ez aritzea erabaki zuten, ondorioz beraiek izanen dira maila galduko dutenak.

      -         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

      Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Hirugarren jardunaldia (Etxalar)

      Abuztuaren 15ean, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Etxalarren. Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

       

      Hirugarren jardunaldian hiru taldeak aritu ziren lehian.

       

      HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

       

                  * Lehen proba konbinatua

      1.- Menditarrak         17:33.72                   

      2.- Berriozar              18:46.98       

      3.- Basaburua           20:59.72       

       

                  * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

      1.- Berriozar              3 puntu          

      2.- Menditarrak         2 puntu

      3.- Basaburua           puntu 1

       

      Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa

      Atzo, abuztuak 6, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Labaiengo Herriko Plazan.

      Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

      Emaitzak:

      1.Jokin Alkizalete (Asteasu, Gipuzkoa)                   9:30

      2. Luis Mari Txapartegi (Gipuzkoa)                          9:59

      3. Eloy Corchero (Araba)                                         10:14

      4. Eneko Saralegi (Leitza, Nafarroa)                       10:20

      5. Julen Aranberri (Gipuzkoa)                                  10:59

      6. Beñat Lekua (Bizkaia)                                          12:03

      7. Mikel Indakotxea (Zubieta, Navarroa)                12:41

      8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza L., Nafarroa)   13:45

      9. Aitor Urteaga (Gipuzkoa)                                     14:37

      10. Xabier Garcia (Bizkaia)                                      16:29

      11. Daniel Lopez (Bizkaia)                                        16:37

      12. Esteban Muñiz (Bizkaia)                                     17:13

      13. Done Intxausti (Bizkaia)                                     17:57

       

      Lehen hiru saikatuek (Jokin Alkizalete, Luis Mari Txapartegi eta Eloy Corchero) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

       

      Bigarren kanporaketa Lakuntzan (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 27an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan ondorengo 14 aizkolariak arituko dira: Iban Resano (Na), Iñaki Kintana (Ar), Patxi Mindegia (Na), Unai Otaegi (Gi), Urtzi Olasagasti (Gi), Juan Rodriguez (Ar), Goizeder Belza (Na), Iker Gorriti (Na), Jon Rodriguez (Ar), Asier Pellejero (Na), David Naredo (Bi), Jon Esnal (Gi), Jon Telletxea (Na) eta Jon Arizmendi (Gi).

       

      ^ Igo gora
      Acceder a www.baieuskarari.org
      Desarrollo: Exea Comunicación