EMAITZAK

Emaitzak: Apirila 2016

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 16 (Burgi)

Larunbatean, apirilak 16, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketari hasiera eman zitzaion Burgin.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte “a”          6 puntu

Beti-Gazte “b”          5 puntu

Txantrea                    4 puntu

Berriozar “a”             3 puntu

Berriozar “b”             2 puntu

Kaskallueta               Puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

Berriozar                    3 puntu

Basaburua                  2 puntu

Araxes                       Puntu 1

 

KADETEAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

“A” MULTZOA                                “B” MULTZOA

Basaburua “a”          4 puntu           Iñigo Aritza                4 puntu

Andra Mari                3 puntu           Beriain                         3 puntu

Araxes                      2 puntu           Basaburua “b”            2 puntu

Berriozar “a”            Puntu 1          Berriozar “a”              Puntu 1

 

EMAKUMEZKOAK 255 kilo – Lehen jardunaldia:

Txantrea                    4 puntu

Kaskallueta               3 puntu

Berriozar                    2 puntu

Bizindar                      Puntu 1

 

 

Txapelketako bigarren jardunaldiak apirilaren 23an jokatuko dira Lesakan, arratsaldeko 17:00etan:

Gizonezkoen 320 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Emakumezkoen 255 kiloko bigarren jardunaldia


Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 23 (Lesaka)

Larunbatean, apirilak 23, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren 2. jardunaldia jokatu zen Lesakan.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo              

Lehen jardunaldiko sailkapenarekin bi multzo egin ziren bigarren jardunaldi honetarako:

1-3-5 sailkatuak (Beti-Gazte “a”, Txantrea, Berriozar “b”) multzo batean.

2-4-6 sailkatuak (Beti-Gazte “b”, Berriozar “a”, Kaskallueta) beste multzoan.

Multzo bakoitza bere aldetik lehiatu zen eta ondoren finalerdiak eta finala multzo bakoitzeko lehen bi sailkatuekin jokatu zen eta 5-6 postuen erabakitzea multzo bakoitzeko azken sailkatuekin

Azken sailkapena

Txapeldunak:    BETI-GAZTE “A”

Bigarrenak:       BETI-GAZTE “B”

Hirugarrenak:   TXANTREA

Laugarrenak:    BERRIOZAR “A”

Bosgarrenak:    BERRIOZAR “B”

Seigarrenak:     KASKALLUETA

 

EMAKUMEZKOAK  255 kilo                 Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                         puntuen batura                       Azken sailkapena

Txantrea                     4 puntu             8 puntu                                   Txapeldunak:    TXANTREA

Berriozar                    3 puntu              5 puntu                                   Bigarrenak:       KASKALLUETA

Kaskallueta                2 puntu             5 puntu                                   Hirugarrenak:   BERRIOZAR

Bizindar                      1 puntu             2 puntu                                    Laugarrenak:    BIZINDAR

 

Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren:

- Lehenik bigarren postua erabakitzeko desenpatea egin zuten Berriozar eta Kaskalluetak (Kaskalluetak irabazi zuen).

- Ondoren lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen, Txantreak irabaziz.

 

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo  

Bigarren jardunaldia:                         Lehen bi jardunaldietako puntuen batura: 

Berriozar        3 puntu                        6 puntu

Basaburua      2 puntu                        4 puntu

Araxes            Puntu 1                        2 puntu

 

KADETEAK 280 kilo

Bigarren jardunaldia:                        Lehen bi jardunaldietako puntuen batura:

 “A” MULTZOA                              

Basaburua “a”   4 puntu                   8 puntu

Araxes               3 puntu                   5 puntu

Andra Mari        2 puntu                   5 puntu

Berriozar “a”    Puntu 1                   2 puntu

“B” MULTZOA

Basaburua “b”  4 puntu                   6 puntu

Iñigo Aritza       2,5 puntu               6,5 puntu

Beriain                2,5 puntu              5,5 puntu

Berriozar “b”      Puntu 1                 2 puntu

 

 

 

Hurrengo jardunaldiak:

DATA

LEKUA

ORDUA

PISUAK

Maiatzak 7

 

Antsoain

18:00

Gizonezkoak  300 – 1.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 1.jardunaldia                    

20 urtez azpikoak 280 – 3. jardunaldia                  

Kadeteak 280 – 3. jardunaldia

Maiatzak 14

 

Berroeta

17:30

Gizonezkoak  300 – 2.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 2.jardunaldia                  

20 urtez azpikoak 280 – 4. jardunaldia                  

Kadeteak 280 – Finalerdiak eta Finala

 

Parte hartzaileak:

 

Gizonezkoak

300 kilo:

20 urtez azpikoak

280 kilo:

Kadeteak

280 kilo

Emakumezkoak

235 kilo

Txantrea

Kaskallueta

Berriozar

Araxes

Andra Mari

Beriain

Txantrea

Kaskallueta

Beti-Gazte “a”

Beti-Gazte “b”

Berriozar “a”

Berriozar “b”

Basaburua

Iñigo Aritza

Araxes

Berriozar “a”

Berriozar “b”

Berriozar

Bizindar (gonbidatua)

 

 

Basaburua “a”

Basaburua “b”

 

 

 

 

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación