EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa (abuztuak 17)

Atzo, abuztuak 17, arratsaldeko 18:00tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Emaitzak:

1.  Eneko Saralegi (Leitza)                                   7:32.97

2. Iban Resano (Dorrao)                                      8:12.28

3. Oier Kañamares (Arostegi)                             8:23.24

4. Jon Telletxea (Beintza Labaien)                      8:27.31

5. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)                    8:28.94

6. Mikel Indakotxea (Zubieta)                            8:36.17

7. Asier Pellejero (Areso)                                   9:04.19

8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)    9:58.85

9. Patxi Mindegia (Zubieta)                                11:45.03

 

Oharrak:

-         Floren Nazabal, Juan Jose Erdozia eta Oihan Larretxea txapelketan ez aritzea erabaki zuten, ondorioz beraiek izanen dira maila galduko dutenak.

-         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Hirugarren jardunaldia (Etxalar)

Abuztuaren 15ean, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Etxalarren. Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Hirugarren jardunaldian hiru taldeak aritu ziren lehian.

 

HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

 

            * Lehen proba konbinatua

1.- Menditarrak         17:33.72                   

2.- Berriozar              18:46.98       

3.- Basaburua           20:59.72       

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Berriozar              3 puntu          

2.- Menditarrak         2 puntu

3.- Basaburua           puntu 1

 

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa

Atzo, abuztuak 6, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Labaiengo Herriko Plazan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

1.Jokin Alkizalete (Asteasu, Gipuzkoa)                   9:30

2. Luis Mari Txapartegi (Gipuzkoa)                          9:59

3. Eloy Corchero (Araba)                                         10:14

4. Eneko Saralegi (Leitza, Nafarroa)                       10:20

5. Julen Aranberri (Gipuzkoa)                                  10:59

6. Beñat Lekua (Bizkaia)                                          12:03

7. Mikel Indakotxea (Zubieta, Navarroa)                12:41

8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza L., Nafarroa)   13:45

9. Aitor Urteaga (Gipuzkoa)                                     14:37

10. Xabier Garcia (Bizkaia)                                      16:29

11. Daniel Lopez (Bizkaia)                                        16:37

12. Esteban Muñiz (Bizkaia)                                     17:13

13. Done Intxausti (Bizkaia)                                     17:57

 

Lehen hiru saikatuek (Jokin Alkizalete, Luis Mari Txapartegi eta Eloy Corchero) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Lakuntzan (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 27an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan ondorengo 14 aizkolariak arituko dira: Iban Resano (Na), Iñaki Kintana (Ar), Patxi Mindegia (Na), Unai Otaegi (Gi), Urtzi Olasagasti (Gi), Juan Rodriguez (Ar), Goizeder Belza (Na), Iker Gorriti (Na), Jon Rodriguez (Ar), Asier Pellejero (Na), David Naredo (Bi), Jon Esnal (Gi), Jon Telletxea (Na) eta Jon Arizmendi (Gi).

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Bigarren jardunaldia (Bera)

Atzo, uztailak 30, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren bigarren jardunaldia jokatu zen Beran.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Bigarren jardunaldian hiru taldeak aritu ziren lehian.

 

BIGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Berriozar              17:42.36                   

2.- Menditarrak         17:44.02       

3.- Basaburua           18:53.35                   

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Berriozar              3 puntu          

2.- Basaburua           2 puntu

3.- Menditarrak         puntu 1

 

 

Hurrengo jardunaldiak:

 

Hirugarren jardunaldia Etxalarko Herriko Plazan jokatuko da abuztuaren 15ean, arratsaldeko 18:00etan. Etxalarren arituko diren taldeak: Basaburua, Berriozar eta Menditarrak.

 

Laugarren jardunaldia Burlatan jokatuko da abuztuaren 19an, arratsaldeko 20:00etan. Burlatan parte hartuko dutenak: Basaburua, Berriozar eta Menditarrak.

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Lehen jardunaldia (Elizondo)

Asteartean, uztailak 25, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren lehen jardunaldia jokatu zen Elizondon.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

 

LEHEN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Berriozar              18:10.67                   

2.- Menditarrak         18:19.74       

3.- Berriozar              18:51.80

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Berriozar                    2,5 puntu       

Basaburua                 2,5 puntu

Menditarrak               puntu 1

 

Bigarren jardunaldia Beran jokatuko da heldu den igandean, uztailak 30, arratsaldeko 19:00etan. Beran arituko diren taldeak: Berriozar, Basaburua eta Menditarrak.

 

 

 

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2017 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2017

 

UZTAILAK 8, LARUNBATA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran                   3:47.75 ERREKORRA

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Ana Iraizoz                              4:46.87

Hirugarrenak: Amaia Garcia eta Nerea Sorondo                      5:36.50

Laugarrenak: Irune Biurrun eta Irune Izkue                            6:45.10

Bosgarrenak: June Etxeberria eta Uxue Rodriguez                 6:49.93

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                        Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                        Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                            7:46.87

Bigarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo                    9:18.40

Hirugarrenak: Mikel Eugi eta Julen Kañamares                     9:19.70

Laugarrenak: Oier eta Imanol Kañamares                            10:36.23

Bosgarrenak: Raul Maiza eta Jose Luis Cano                       13:28.13

 

 

UZTAILAK 9, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna:   Xabier Urrutia (Arraiotz)                                  2 itzuli 5,12m

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruñea)                             2 itzuli ¼ 1,03m

Hirugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)                          1 itzuli ½ 2m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Julen Kañamares                    23:19

Bigarrenak: Donato Larretxea eta Ruben Saralegi                 24:34

Hirugarrenak: Jon Rekondo eta Juanjo Lopez                         28:32

 

UZTAILAK 10, ASTELEHENA

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:     50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Miguel Angel Sukuntza (Leitza)                      16 plaza

Bigarrena: Daniel Saldias (Arraiotz)                                    9 plaza ¼ 4m

Hirugarrena: Mikel Eugi (Beunza)                                         8 plaza ¾ 2,60m

Laugarrena: Imanol Martin (Berriozar)                                  6 plaza ½ 3,40m

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:     25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)                26 plaza

Bigarrena: June Etxeberria (Iruña)                  14 plaza ½ 2m

Hirugarrena: Nerea Sorondo (Bera)                8 plaza 1,25m

 

Nafarroako Lasto Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:     45 kiloko lasto fardoarekin ahalik eta altxaldi gehien egin (polea 7 metrotara jarria)

Emaitzak:

Txapelduna: Iñigo Goienetxe (Amaiur)           14 altxaldi

Bigarrena: Lander Landiribar (Amaiur)          11 altxaldi

 

 

UZTAILAK 11, ASTEARTEA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Xuban Kañamares (Arostegi)

2. Moises Gogorza (Ezkurra)

3. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)              

4. Emilio Garcia (Segovia)

5. Iker Gorriti (Uharte Arakil)

6. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)

7. Joan Flores (Arbizu)

8. Eneko Pagola (Anotz)         

9. Koldo Garcia (Uharte)

10. Ander Jaka (Etxarri Aranatz)                                

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Ezkurran jokatuko da abuztuaren 18an, atsaldeko 18:00etan.

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Unai Aleman eta Xabier Mitxelena (Basaburua)                                   5:38

Bigarrenak: Josu Elizalde eta Beñat Goikoetxea (Araxes)                                          6:45

Hirugarrenak: PelloAltzelai eta Axular Jaca (Andra Mari)                                           7:23

Laugarrenak: Irati Igoa eta Aimar Araña (Andra Mari)                                               8:55

 

UZTAILAK 12, ASTEAZKENA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Antsoain

Laugarrenak: Txantrea

 

UZTAILAK 13, OSTEGUNA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi              99 altxaldi                  Errekor berria!

Bigarrena: Virginia Finol                  92 altxaldi

Hirugarrena: Irune Biurrun              83 altxaldi

Laugarrena: Irune Izkue                  79 altxaldi

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia            87 altxaldi

Bigarrena: Aritz Izuzkiza                 83 altxaldi

Hirugarrena: Imanol Martin             83 altxaldi

 

XIX. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

Jon Kanflankak irabazi du Nafarroako Sega Txapelketa

Atzo, uztailak 2, goizeko 11:00etan, Nafarroako Sega Txapelketa jokatu zen Donezteben.

Txapelketa honetan Jon Kanflanka (Leitza) eta Mikel Berekoetxea (Gorriti) aritu ziren eta bakoitzak 45 minutuz ahalik eta belar gehien moztu behar izan zuen.

 

Emaitzak:

Txapelduna:    Jon Kanflanka             1.711,90 kilo

Bigarrena:       Mikel Berekoetxea      1.475,30 kilo

 

Txapelketa hau zazpi aldiz jokatu da Nafarroan (2005, 2006, 2007, 2010, 2015, 2016 eta 2017).

Aurreko lau txapelketak Lantzeko David Mariñelarenak eraman zituen eta aurten hirugarren aldiz, Jon Kanflankak.

Bi segalari hauek Euskal Herriko Sega Txapelketan ere aritzekoak dira. Kanporaketa uztailaren 23an jokatuko dute Aian (Gipuzkoa).

Nafarroako Gizonezkoen eta Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa (Ekainak 18)

Atzo ekainak 18, jokatu zen Uharte Iruñean, eguerdiko 13:00etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak gizonezkoak:

Txapelduna: Aitor Blanco (Txantrea)                  6:34

Bigarrena: Fernando Etxegarai (Bera)                 6:44

Hirugarrena: Iñigo Lasaga (Etxalar)                    6:46

 

Oharrak:

-         Fernando Etxegaraik Nafarroako selekzioarekin parte hartuko du irailaren 9an (arratsaldez) Saran jokatuko den Euskal herrialdeen arteko Txapelketan.

-         Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute. Baina, Aitor Blanco kanpoan egonen denez, bigarren eta hirugarren sailkatua arituko dira.

 

 

Emaitzak emakumezkoak:

Txapelduna: Maika Ariztegi (Ituren)                     7:57

Bigarrena: June Etxeberria (Txantrea)                 8:11

Hirugarrena: Ainhoa Iraizoz (Elso)                       8:18

Laugarrena: Irune Biurrun (Antsoain)                  8:27

Bosgarrena: Saioa Zurbano (Antsoain)                9:32

 

-         Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 27 (Berriozar)

Larunbatean, maiatzak 27, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren laugarren eta azken jardunaldia jokatu zen Berriozarren.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo               Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                   puntuen batura                             Azken sailkapena

Beti-Gazte                  6 puntu             12 puntu                                   Txapeldunak:    BETI-GAZTE *

Berriozar “a”             5 puntu              9,5 puntu                                  Bigarrenak:       BERRIOZAR “A”

Txantrea                     4 puntu             8,5 puntu                                  Hirugarrenak:   TXANTREA

Berriozar “b”             3 puntu              5,5 puntu                                  Laugarrenak:    BERRIOZAR “B”

Kaskallueta                2 puntu             4,5 puntu                                  Bosgarrenak:    KASKALLUETA

Antsoain                     Puntu 1            2 puntu                                      Seigarrenak:     ANTSOAIN

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo     Lau jardunaldietako

Laugarren  jardunaldia:                     puntuen batura                       Azken sailkapena

Araxes                       3 puntu             8 puntu                                     Txapeldunak:    BERRIOZAR

Berriozar                    2 puntu            11 puntu                                   Bigarrenak:       ARAXES

Ultzama                     puntu 1             5 puntu                                   Hirugarrenak:   ULTZAMA

 

KADETEAK 280 kilo                                   Lau jardunaldietako

Laugarren jardunaldia:                             puntuen batura                        Azken sailkapena

Araxes                        4,5 puntu              18 puntu                                   Txapeldunak :   BASABURUA “A” *

Basaburua “a”           4,5 puntu              14,5 puntu                                Bigarrenak:       ARAXES

Basaburua “b”              3 puntu                 11,5 puntu                             Hirugarrenak:   BASABURUA “B”

Berriozar                       2 puntu                    6,5 puntu                             Laugarrenak :   BERRIOZAR

Andra Mari                    Puntu 1                    4,5 puntu                             Bosgarrenak :   ANDRA MARI

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

EMAKUMEZKOAK  235 kilo                    Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                           puntuen batura                       Azken sailkapena

Txantrea                     5 puntu               10 puntu                                   Txapeldunak:    TXANTREA *

Kaskallueta                4 puntu                 8 puntu                                    Bigarrenak:       KASKALLUETA

Berriozar                     3 puntu                6 puntu                                    Hirugarrenak:   BERRIOZAR

Beti-Gazte                  2 puntu                4 puntu                                     Laugarrenak:    BETI-GAZTE

Antsoain                     puntu 1                2 puntu                                     Bosgarrenak:    ANTSOAIN

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

 

Beraz, larunbateko jardunaldiarekin bukaera eman zitzaion aurtengo Lauko Sokatira Txapelketari. Kategoria bakoitzeko txapeldunak hauexek izan direlarik:

320 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

300 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

280 kilo (20 urtez azpikoak): BERRIOZAR

280 kilo (Kadeteak): BASABURUA “A”

255 kilo (Emakumezkoak): TXANTREA

235 kilo (Emakumezkoak): TXANTREA

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 20 (Larraintzar)

Larunbatean, maiatzak 20, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Larraintzarren.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte                  6 puntu

Txantrea                     4,5 puntu

Berriozar “a”              4,5 puntu

Kaskallueta                2,5 puntu

Berriozar “b”              2,5 puntu

Antsoain                     Puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

                                                           Hiru jardunaldietako puntuen batura

Berriozar                    3 puntu             9 puntu

Ultzama                     2 puntu             4 puntu

Araxes                       Puntu 1             5 puntu

 

KADETEAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

                                                           Hiru jardunaldietako puntuen batura

Araxes                        5 puntu             13,5 puntu

Basaburua “a”           4 puntu             10 puntu

Basaburua “b”           2,5 puntu          8,5 puntu

Andra Mari                 2,5 puntu          3,5 puntu

Berriozar                    Puntu 1            4,5 puntu

 

EMAKUMEZKOAK 235 kilo – Lehen jardunaldia:

Txantrea                     5 puntu

Kaskallueta                4 puntu

Berriozar                    3 puntu

Beti-Gazte                  2 puntu

Antsoain                     Puntu 1

 

 

Txapelketako azken jardunaldiak maiatzaren 27an jokatuko dira Berriozarreko Eguzki plazan, arratsaldeko 17:30etan :

Gizonezkoen 300 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko laugarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko laugarren jadunaldia

Emakumezkoen 235 kiloko bigarren jardunaldia

 


^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación