EMAITZAK

Emaitzak: Abuztua 2017

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala (Abuztuak 18)

Pasa den ostiralean, abuztuak 18, jokatu zen Ezkurran, arratsaldeko 18:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Emaitzak:

 

1. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)               10:16

2. Xuban Kañamares (Arostegi)                         11:27

3. Moises Gogorza (Ezkurra)                              12:10

4. Emilio Garcia (Segovia)                                  13:00

5. Iker Gorriti (Uharte Arakil)                             13:39

 

Lana lehen bukatzen zuten 2 aizkolariak (Jesus Etxeberria eta Xuban Kañamares) mailaz igo dira.

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa

Atzo, abuztuak 6, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Labaiengo Herriko Plazan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

1.Jokin Alkizalete (Asteasu, Gipuzkoa)                   9:30

2. Luis Mari Txapartegi (Gipuzkoa)                          9:59

3. Eloy Corchero (Araba)                                         10:14

4. Eneko Saralegi (Leitza, Nafarroa)                       10:20

5. Julen Aranberri (Gipuzkoa)                                  10:59

6. Beñat Lekua (Bizkaia)                                          12:03

7. Mikel Indakotxea (Zubieta, Navarroa)                12:41

8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza L., Nafarroa)   13:45

9. Aitor Urteaga (Gipuzkoa)                                     14:37

10. Xabier Garcia (Bizkaia)                                      16:29

11. Daniel Lopez (Bizkaia)                                        16:37

12. Esteban Muñiz (Bizkaia)                                     17:13

13. Done Intxausti (Bizkaia)                                     17:57

 

Lehen hiru saikatuek (Jokin Alkizalete, Luis Mari Txapartegi eta Eloy Corchero) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Lakuntzan (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 27an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan ondorengo 14 aizkolariak arituko dira: Iban Resano (Na), Iñaki Kintana (Ar), Patxi Mindegia (Na), Unai Otaegi (Gi), Urtzi Olasagasti (Gi), Juan Rodriguez (Ar), Goizeder Belza (Na), Iker Gorriti (Na), Jon Rodriguez (Ar), Asier Pellejero (Na), David Naredo (Bi), Jon Esnal (Gi), Jon Telletxea (Na) eta Jon Arizmendi (Gi).

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Hirugarren jardunaldia (Etxalar)

Abuztuaren 15ean, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Etxalarren. Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Hirugarren jardunaldian hiru taldeak aritu ziren lehian.

 

HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

 

            * Lehen proba konbinatua

1.- Menditarrak         17:33.72                   

2.- Berriozar              18:46.98       

3.- Basaburua           20:59.72       

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Berriozar              3 puntu          

2.- Menditarrak         2 puntu

3.- Basaburua           puntu 1

 

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa (abuztuak 17)

Atzo, abuztuak 17, arratsaldeko 18:00tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Emaitzak:

1.  Eneko Saralegi (Leitza)                                   7:32.97

2. Iban Resano (Dorrao)                                      8:12.28

3. Oier Kañamares (Arostegi)                             8:23.24

4. Jon Telletxea (Beintza Labaien)                      8:27.31

5. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)                    8:28.94

6. Mikel Indakotxea (Zubieta)                            8:36.17

7. Asier Pellejero (Areso)                                   9:04.19

8. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)    9:58.85

9. Patxi Mindegia (Zubieta)                                11:45.03

 

Oharrak:

-         Floren Nazabal, Juan Jose Erdozia eta Oihan Larretxea txapelketan ez aritzea erabaki zuten, ondorioz beraiek izanen dira maila galduko dutenak.

-         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Laugarren jardunaldia (Burlata)

Abuztuaren 19an, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren azken jardunaldia jokatu zen Burlatan.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatu  dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

LAUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK                  AZKEN EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Menditarrak         19:34.03       3 puntu                       Txapeldunak: Menditarrak 72:31.51*

2.- Berriozar                20:03.09      2 puntu                       Bigarrenak: Berriozar          74:03.10

3.- Basaburua             20:48.94      Puntu 1                      Hirugarrenak: Basaburua    78:13.81

            * Bigarren proba konbinatua

1.- Basaburua           3 puntu                                              Txapeldunak: Berriozar       11 puntu        

2.- Berriozar              2 puntu                                              Bigarrenak: Basaburua         9 puntu

3.- Menditarrak         Puntu 1                                              Hirugarrenak: Menditarrak   5 puntu

 

 

* Lehen konbinatuan berdinketa egon zen lehendabiziko posturako, Berriozar eta Menditarrak puntuazio berdina lortu zuten. Jardunaldi guztietako postuak kontutan hartu ondoren, berriz ere berdinketa zegoenez, jardunaldi guztietako denborak batu ziren, Menditarrak izanik denbora guttien erabili zuena lau jardunaldiak egiteko.

Euskal Herriko Gizonezkoen Tronza Txapelketa

Abuztuaren 27an jokatu zen Gorritin, eguerdiko 12:30etan.

 

Bikote bakoitzak egin beharreko lana:

-         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

-         Zutik jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

-         Etzanda jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

-         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

 

EMAITZAK:

Txapeldunak: Iñaki Barberena eta Josetxo Barberena (Nafarroa)        14:08.56

Bigarrenak: Arkaitz Ispizua eta Santi Zubizarreta (Bizkaia)                  15:55.97

Hirugarrenak: Adrian Berruezo eta Alberto Oteiza (Nafarroa)               19:32.81

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación