EMAITZAK

Emaitzak: Abuztua 2016

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Hirugarren jardunaldia (Burlata)

Abuztuaren 19an, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Burlatan.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Arraiotz, Artzanegi, Basaburua “a”, Basaburua “b”, Bera, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Hirugarren jardunaldian Basaburua “a”, Basaburua “b” eta “Menditarrak” taldeak aritu ziren lehian.

 

HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

 

            * Lehen proba konbinatua

1.- Basaburua “a“     17:33.44                   

2.- Menditarrak         17:53.24       

3.- Basaburua “b“     17:33.44       

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Basaburua “a“     4 puntu          

2.- Menditarrak         3 puntu

3.- Basaburua “b“     2 puntu

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Laugarren jardunaldia (Ororbia)

Abuztuaren 20an, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren laugarren jardunaldia jokatu zen Ororbian.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Arraiotz, Artzanegi, Basaburua “a”, Basaburua “b”, Bera, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Laugarren jardunaldian Artzanegi, Bera eta Berriozar taldeak aritu ziren lehian.

 

LAUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Berriozar              19:54.35       

2.- Bera                      20:34.72       

3.- Artzanegi             20.57.59       

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Bera                     4 puntu

2.- Berriozar              3 puntu

3.- Artzanegi             0 puntu

 

Guztira jokatu diren lau jardunaldietako denbora eta puntuen baturak hauek dira:

Lehen proba konbinatua                   1.- Arraiotz                37:12.15

                                                           2.- Menditarrak         37:19.55       

                                                           3.- Basaburua “a”     38:39.32       

                                                           4.- Berriozar              40:41.00

                                                           5.- Artzanegi             41:15.90 – Finaletik kanpo gelditzen da             

                                                           6.- Basaburua “b“     41:19.00 – Finaletik kanpo gelditzen da

                                                           7.- Bera                     41:30.40 – Finaletik kanpo gelditzen da

 

Bigarren proba konbinatua               1.- Bera                      8 puntu                      

                                                           2.- Basaburua “a”      6,5 puntu

                                                           3.- Arraiotz                5,5 puntu       

                                                           4.- Menditarrak         5,5 puntu

                                                           5.- Berriozar              5 puntu – Finaletik kanpo gelditzen da

                                                           6.- Basaburua “b“     4,5 puntu – Finaletik kanpo gelditzen da

                                                           7.- Artzanegi             0 puntu – Finaletik kanpo gelditzen da

 

Beraz, Finalean arituko diren taldeak hauek izanen dira:

Lehen Proba Konbinatuan: Arraiotz, Menditarrak, Basaburua “a” eta Berriozar

Bigarren Proba Konbinatuan: Bera, Basaburua “a”, Arraiotz eta Menditarrak

 

Finala Andosillan jokatuko da irailaren 11an, eguerdiko 13:00ean.

 

IKUSI JARDUNALDI GUZTIETAKO EMAITZEN TAULA

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación