EMAITZAK

Emaitzak: Uztaila 2017

Jon Kanflankak irabazi du Nafarroako Sega Txapelketa

Atzo, uztailak 2, goizeko 11:00etan, Nafarroako Sega Txapelketa jokatu zen Donezteben.

Txapelketa honetan Jon Kanflanka (Leitza) eta Mikel Berekoetxea (Gorriti) aritu ziren eta bakoitzak 45 minutuz ahalik eta belar gehien moztu behar izan zuen.

 

Emaitzak:

Txapelduna:    Jon Kanflanka             1.711,90 kilo

Bigarrena:       Mikel Berekoetxea      1.475,30 kilo

 

Txapelketa hau zazpi aldiz jokatu da Nafarroan (2005, 2006, 2007, 2010, 2015, 2016 eta 2017).

Aurreko lau txapelketak Lantzeko David Mariñelarenak eraman zituen eta aurten hirugarren aldiz, Jon Kanflankak.

Bi segalari hauek Euskal Herriko Sega Txapelketan ere aritzekoak dira. Kanporaketa uztailaren 23an jokatuko dute Aian (Gipuzkoa).

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2017 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2017

 

UZTAILAK 8, LARUNBATA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran                   3:47.75 ERREKORRA

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Ana Iraizoz                              4:46.87

Hirugarrenak: Amaia Garcia eta Nerea Sorondo                      5:36.50

Laugarrenak: Irune Biurrun eta Irune Izkue                            6:45.10

Bosgarrenak: June Etxeberria eta Uxue Rodriguez                 6:49.93

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                        Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                        Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                            7:46.87

Bigarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo                    9:18.40

Hirugarrenak: Mikel Eugi eta Julen Kañamares                     9:19.70

Laugarrenak: Oier eta Imanol Kañamares                            10:36.23

Bosgarrenak: Raul Maiza eta Jose Luis Cano                       13:28.13

 

 

UZTAILAK 9, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna:   Xabier Urrutia (Arraiotz)                                  2 itzuli 5,12m

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruñea)                             2 itzuli ¼ 1,03m

Hirugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)                          1 itzuli ½ 2m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Julen Kañamares                    23:19

Bigarrenak: Donato Larretxea eta Ruben Saralegi                 24:34

Hirugarrenak: Jon Rekondo eta Juanjo Lopez                         28:32

 

UZTAILAK 10, ASTELEHENA

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:     50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Miguel Angel Sukuntza (Leitza)                      16 plaza

Bigarrena: Daniel Saldias (Arraiotz)                                    9 plaza ¼ 4m

Hirugarrena: Mikel Eugi (Beunza)                                         8 plaza ¾ 2,60m

Laugarrena: Imanol Martin (Berriozar)                                  6 plaza ½ 3,40m

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:     25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)                26 plaza

Bigarrena: June Etxeberria (Iruña)                  14 plaza ½ 2m

Hirugarrena: Nerea Sorondo (Bera)                8 plaza 1,25m

 

Nafarroako Lasto Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:     45 kiloko lasto fardoarekin ahalik eta altxaldi gehien egin (polea 7 metrotara jarria)

Emaitzak:

Txapelduna: Iñigo Goienetxe (Amaiur)           14 altxaldi

Bigarrena: Lander Landiribar (Amaiur)          11 altxaldi

 

 

UZTAILAK 11, ASTEARTEA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Xuban Kañamares (Arostegi)

2. Moises Gogorza (Ezkurra)

3. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)              

4. Emilio Garcia (Segovia)

5. Iker Gorriti (Uharte Arakil)

6. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)

7. Joan Flores (Arbizu)

8. Eneko Pagola (Anotz)         

9. Koldo Garcia (Uharte)

10. Ander Jaka (Etxarri Aranatz)                                

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Ezkurran jokatuko da abuztuaren 18an, atsaldeko 18:00etan.

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Unai Aleman eta Xabier Mitxelena (Basaburua)                                   5:38

Bigarrenak: Josu Elizalde eta Beñat Goikoetxea (Araxes)                                          6:45

Hirugarrenak: PelloAltzelai eta Axular Jaca (Andra Mari)                                           7:23

Laugarrenak: Irati Igoa eta Aimar Araña (Andra Mari)                                               8:55

 

UZTAILAK 12, ASTEAZKENA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Antsoain

Laugarrenak: Txantrea

 

UZTAILAK 13, OSTEGUNA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi              99 altxaldi                  Errekor berria!

Bigarrena: Virginia Finol                  92 altxaldi

Hirugarrena: Irune Biurrun              83 altxaldi

Laugarrena: Irune Izkue                  79 altxaldi

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia            87 altxaldi

Bigarrena: Aritz Izuzkiza                 83 altxaldi

Hirugarrena: Imanol Martin             83 altxaldi

 

XIX. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Lehen jardunaldia (Elizondo)

Asteartean, uztailak 25, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren lehen jardunaldia jokatu zen Elizondon.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

 

LEHEN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Berriozar              18:10.67                   

2.- Menditarrak         18:19.74       

3.- Berriozar              18:51.80

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Berriozar                    2,5 puntu       

Basaburua                 2,5 puntu

Menditarrak               puntu 1

 

Bigarren jardunaldia Beran jokatuko da heldu den igandean, uztailak 30, arratsaldeko 19:00etan. Beran arituko diren taldeak: Berriozar, Basaburua eta Menditarrak.

 

 

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Bigarren jardunaldia (Bera)

Atzo, uztailak 30, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren bigarren jardunaldia jokatu zen Beran.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Bigarren jardunaldian hiru taldeak aritu ziren lehian.

 

BIGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Berriozar              17:42.36                   

2.- Menditarrak         17:44.02       

3.- Basaburua           18:53.35                   

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Berriozar              3 puntu          

2.- Basaburua           2 puntu

3.- Menditarrak         puntu 1

 

 

Hurrengo jardunaldiak:

 

Hirugarren jardunaldia Etxalarko Herriko Plazan jokatuko da abuztuaren 15ean, arratsaldeko 18:00etan. Etxalarren arituko diren taldeak: Basaburua, Berriozar eta Menditarrak.

 

Laugarren jardunaldia Burlatan jokatuko da abuztuaren 19an, arratsaldeko 20:00etan. Burlatan parte hartuko dutenak: Basaburua, Berriozar eta Menditarrak.

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación