EMAITZAK

Emaitzak: Uztaila 2016

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa

Larunbatean, uztailak 2, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Doneztebeko Ezkurra piloatalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

1. Joxean Etxeberria (Ziga, Nafarroa)                      10:52

2. Oier Kañamares (Arostegi, Nafarroa)                  11:10

3. Jokin Alkizalete (Asteasu, Gipuzkoa)                  12:12.25

4. Aritz Irazabal (Ugao, Bizkaia)                              12:12.33

5. Eloy Corchero (Araba)                                          12:42

6. Joxe Felix Zubizarreta (Gipuzkoa)                        12:46

7. Beñat Lekue (Bizkaia)                                           13:09

8. Julen Aranberri (Gipuzkoa)                                   13:11

9. David Naredo (Bizkaia)                                         13:12

10. Miguel Angel Etxeberria (Beintza L., Nafarroa) 13:17

11. Jon Telletxea (Beintza Labaien, Nafarroa)         13:19

12. Mikel Indakotxea (Zubieta, Nafarroa)                13:22

13. Aitor Jauregi (Araba)                                           15:30

 

Lehen hiru saikatuek (Joxean Etxeberria, Oier Kañamares eta Jokin Alkizalete) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Lakuntzan (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 28an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan ondorengo 14 aizkolariak arituko dira: Iban Resano (Na), Iñaki Kintana (Ar), Patxi Mindegia (Na), Aitor Urteaga (Gi), Urtzi Olasagasti (Gi), Aritz Oregi (Bi), Goizeder Belza (Na), Iker Gorriti (Na), Josu Agirre (Na), Xabier Garcia (Bi), Done Intxausti (Bi), Unai Otaegi (Gi), Asier Pellejero (Na), Eneko Saralegi (Na).

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak - Txapelketen EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2016

 

 

TXAPELKETEN EMAITZAK:

 

UZTAILAK 8, OSTIRALA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran              3:54.34 ERREKORRA

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Ana Iraizoz                       4:35.75

Hirugarrenak: Amaia Garcia eta Nerea Sorondo               4:52.31

Laugarrenak: Ana Lopez eta Itziar Nuñez                        6:40.77

Bosgarrenak: Jone Hualde eta June Etxeberria               7:23.22

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                               Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                               Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                      7:31.48

Bigarrenak: Mikel Eugi eta Julen Kañamares                   7:50.73

Hirugarrenak: Oier eta Imanol Kañamares                     8:50.43

Laugarrenak: Xabier Urrutia eta Daniel Saldias                9:25.63

Bosgarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo             9:49.41

 

UZTAILAK 9, LARUNBATA

 

Nafarroako Harrijasotze Txapelketa

Egin beharreko lana:   Hiru harri desberdinekin bi minutuko txandak (125 kiloko zilindroa, 112,5 kiloko kubikoa eta 100 kiloko bola)

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia (Leitza)                     4.350 kilos

(Zilindroari 17 altxaldi, kubikoari 10 eta bolari 11)

Bigarrena:     Albaro Zugarrondo (Iruña)                3.425 kilo

(Zilindroari 13 altxaldi, kubikoari 8 eta bolari 9)

Hirugarrena: Jon Irañeta (Irurtzun)                       2.762,5 kilos

(Zilindroari 8 altxaldi, kubikoari 5 eta bolari 12)

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)             33 plaza ¼

Bigarrena: Eider Lopez (Iruña)                   11 plaza ¾ 5,80m

Hirugarrena: Edurne Gonzalez (Iruña)        10 plaza

Laugarrena: Leire Ugarte (Bera)                 6 plaza ¼ 1,10m

 

 

Nafarroako Lasto Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   45 kiloko lasto fardoarekin ahalik eta altxaldi gehien egin (polea 7 metrotara jarria)

Emaitzak:

Txapelduna: Iñigo Goienetxe (Amaiur)       15 altxaldi

Bigarrena: Lander Landiribar (Amaiur)       12 altxaldi


UZTAILAK 10, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna: Albaro Zugarrondo (Iruñea)                          2 itzuli 2,80m

Bigarrena:     Simon Thomas Callaghan (Metauten)           2 itzuli 1,64m

Hirugarrena: Alejandro Fernandez (Iruñea)                      1 itzuli ¾

Laugarrena:  Josetxo Urrutia (Leitza)                               0 itzuli ¼ 4,30m

 

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Julen Kañamares               24:31

Bigarrenak: Donato Larretxea eta Ruben Saralegi             25:00

Hirugarrenak: Jon Rekondo eta Juanjo Lopez                  27:39

 

UZTAILAK 11, ASTELEHENA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Patxi Mindegia (Zubieta)                        5:16

2. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)           5:19

3. Jon Telletxea (Beintza Labaien)               5:32

4. Iker Gorriti (Uharte Arakil)                      5:53

5. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)    6:07

6. Moises Gogorza (Ezkurra)                       6:41

7. Joan Flores (Arbizu)                               6:53

8. Xuban Kañamares (Arostegi)                   8:34

9. Iosu Agirre (Arbizu)                                8:53

10. Koldo Garcia (Uharte)                          13:00

11. Marc Duch (Irurita)                              14:05

12. Eneko Pagola (Anotz)                          16:56

13. Iosu Jaka (Etxarri Aranatz)                   19:32

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Ezkurran jokatuko da abuztuaren 14an, eguerdiko 12:00tan.

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Antton Irigoien eta Iker Aleman (Basaburua)                         4:54

Bigarrenak: Josu Elizalde eta Joanes Rekalde (Araxes)                               5:30

Hirugarrenak: Pablo Dorregarai eta Imanol Etulain (Basaburua)                   5:54

Laugarrenak: Unai Aleman eta Xabier Mitxelena (Basaburua)                       6:30

Bosgarrenak: Jon Aranburu eta Ander Lakuntza (Iñigo Aritza eta Andra Mari)  8:11

Seigarrenak: Irati Igoa eta Axular Jaka (Andra Mari)                                 10:00

 

UZTAILAK 12, ASTEARTEA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi           92 altxaldi

Bigarrena: Eider Lopez                 80 altxaldi

Hirugarrena: Edurne Gonzalez       77 altxaldi

Laugarrena: Irune Izkue               72 altxaldi

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia         84 altxaldi

Bigarrena: Imanol Martin             83 altxaldi

Hirugarrena: Jon Irañeta             75 altxaldi

Laugarrena: Albaro Zugarrondo     73 altxaldi

Bosgarrena: Alejandro Fernandez  72 altxaldi

Seigarrena: Angel Albarran             65 altxaldi

 

 

XVIII. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

Emaitzak:

Txapelduna: Peio Kañamares

Bigarrena: Juan Asin

Hirugarrena: Mikel Lasarte

Laugarrena: Alain Salvador

 

UZTAILAK 13, ASTEAZKENA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Berriozar “b”

Bigarrenak: Berriozar “a”

Hirugarrenak: Txantrea

Laugarrenak: Kaskallueta

 

 

UZTAILAK 14, OSTEGUNA

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Miguel Angel Sukuntza (Leitza)                    22 plaza 0,70m

Bigarrena: Daniel Saldias (Arraiotz)                                  8 plaza 2,40m

Hirugarrena: Jon Irañeta (Irurtzun)                                  6 plaza 1,16m

Laugarrena: Albaro Zugarrondo (Iruña)                             4 plaza ¼ 5,55m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nafarroako Sega Txapelketa

Jon Kanflanka Leitzarrak irabazi du gaur, uztailak 10, Azkaraten jokaturiko Nafarroako Sega Txapelketa.

Bi segalarik hartu dute parte txapelketan eta bakoitzak ahalik eta belar gehien moztu behar zuen 45 minututan.

Emaitzak:

Txapelduna: Jon Kanflanka (Leitza)          1.584 kilo

Bigarrena: Mikel Berekoetxea (Gorriti)       1.297,50 kilo

 

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa - Lehen jardunaldia (Elizondo)

Astelehenean, uztailak 25, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren lehen jardunaldia jokatu zen Elizondon.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Arraiotz, Artzanegi, Basaburua “a”, Basaburua “b”, Bera, Berriozar eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Lehen jardunaldian Arraiotz, Basaburua “a”, Basaburua “b” eta Menditarrak taldeak aritu ziren lehian.

 

LEHEN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Arraiotz                 17:51.11                   

2.- Menditarrak         19:26.31       

3.- Basaburua “a“     21:05.88       

4.- Basaburua “b“     21:56.03       

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Arraiotz                      2,5 puntu       

Basaburua „“a“         2,5 puntu

Basaburua „“b“         2,5 puntu

Menditarrak               2,5 puntu

 

Bigarren jardunaldia Beran jokatuko da heldu den igandean, uztailak 31, arratsaldeko 19:00etan. Beran arituko diren taldeak: Arraiotz, Artzanegi, Bera eta Berriozar

 

IKUSI EMAITZEN TAULA

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación