EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Azaroaren 17an, Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala jokatu zen Doneztebeko Ezkurra Pilotalekuan

 

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko, lau 60 ontzako eta bi oinbiko.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Iker Vicente (Otsagi)                 32:37.30

Bigarrena: Jon Rekondo (Leitza)                     35:15.37

Hirugarrena: Mieltxo Mindegia (Zubieta)        36:48.09

Laugarrena: Ruben Saralegi (Leitza)              38:44.59

Bosgarrena: Joxean Etxeberria (Ziga)           39:41.89

 

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2017. 4. Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 18, txapelketako laugarren saioa jokatu zen Lesakan. Larunbateko jardunaldian 600 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 550 kilo azpitiko talde mistoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

600 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Bigarren jardunaldia     SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                      3 puntu                           Txapeldunak: BETI-GAZTE (6 puntu)

2.- BERRIOZAR                      2 puntu                             Bigarrenak: BERRIOZAR     (4 puntu)

3.- ANTSOAIN                        1 puntu                             Hirugarrenak: ANTSOAIN    (2 puntu)

 

Beraz, ikusiko duzuenez, jokatu beharreko bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 600 kiloko txapela Beti-Gaztek irabazi zuen.

 

550 KILO (Mistoak 8x8) – Bigarren jardunaldia              SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     5 puntu                              Txapeldunak: BETI-GAZTE        (10 puntu)

2.- BERRIOZAR “A”                4 puntu                               Bigarrenak: BERRIOZAR “A”       (8 puntu)

3.- BERRIOZAR “B”                3 puntu                               Hirugarrenak: BERRIOZAR “B”   (6 puntu )

4.- ANTSOAIN “B”                  2 puntu

5.- ANTSOAIN “A”                  1 puntu

 

Bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 550 kilo azpitiko txapela Beti-Gazte taldeak eraman zuen.

 

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2017. 3º Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 11, txapelketako hirugarren saioa jokatu zen Lakuntzan. Larunbateko jardunaldian 600 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 550 kilo azpitiko talde mistoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

600 KILO (Gizonezkoak 8x8)

1.- BETI-GAZTE                     3 puntu                                   

2.- BERRIOZAR                     2 puntu                                  

3.- ANTSOAIN                        1 puntu                                   

 

 

550 KILO (Mistoak 8x8)

1.- BETI-GAZTE                     5 puntu                                  

2.- BERRIOZAR “A”               4 puntu                                  

3.- BERRIOZAR “B”               3 puntu                                  

4.- ANTSOAIN “B”                  2 puntu

5.- ANTSOAIN “A”                  1 puntu

 

Datorren azaroaren 18an,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Lesakako pilotalekuan, arratsaldeko 17:00etatik aurrera.

 

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Azaroaren 12an, igandea, eguerdiko 13:00etan jokatu zen Aldatzeko pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Hiru kanaerdiko eta bi 60 ontzako.

Emaitzak:

Txapelduna: Luis Mª Txapartegi (Gipuzkoa)                           13:18.50

Bigarrena: Iban Resano (Dorrao, Nafarroa)                             13:40.32

Hirugarrena: Eloy Corchero (Araba)                                        16:40.34

Laugarrena: Asier Pellejero (Areso, Nafarroa)                       16:40.37

Bosgarrena: Jokin Alkizalete (Asteasu, Gipuzkoa)                  16:55.70

Seigarrena: Jon Telletxea (Beintza Labaien, Nafarroa)            17:16.19

 

Oharrak:

-         Lehen lau sailkatuak mailaz igo dira, heldu den urtean bigarren mailan hartuko dute parte.

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2017. 2. Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 4, txapelketako bigarren saioa jokatu zen Berriozarren. Larunbateko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezko taldeek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Bigarren jardunaldia     SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     3 puntu                                    Txapeldunak: BETI-GAZTE (6 puntu)

2.- BERRIOZAR                     2 puntu                                      Bigarrenak: BERRIOZAR (4 puntu)

3.- ANTSOAIN                       1 puntu                                    Hirugarrenak: ANTSOAIN (2 puntu)

 

Beraz, ikusiko duzuenez, jokatu beharreko bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 640 kiloko txapela Beti-Gaztek irabazi zuen.

 

375 KILO (Emakumezkoak 6x6) – Bigarren jardunaldia            SAILKAPEN OROKORRA

1.- TXANTREA                        4 puntu                                    Txapeldunak: TXANTREA (8 puntu)

2.- BERRIOZAR                      3 puntu                                     Bigarrenak: BERRIOZAR (5,5 puntu)

3.- BETI-GAZTE                     2 puntu                                     Hirugarrenak: BETI-GAZTE (4,5 puntu )

4.- ANTSOAIN                        1 puntu

 

Bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 375 kilo azpitiko txapela Txantrea taldeak eraman zuen.

 

Datorren larunbatean, azaroak 11,  gizonezkoen 600 kiloko eta talde mistoen 550 kiloko lehen jardunaldiak jokatuko dira Lakuntzako pilotalekuan, goizeko 12:00etatik aurrera.

 

 

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2017. 1º Jardunaldia

Atzo, urriak 29, eman zitzaion hasiera txapelketari Arbizun. Atzoko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezkoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Lehen jardunaldia

1.- BETI GAZTE          3 puntu

2.- BERRIOZAR          2 puntu

3.- ANTSOAIN             1 puntu

 

375 KILO (Emakumezkoak 6x6) – Lehen jardunaldia

1.- TXANTREA            4 puntu

2.- BERRIOZAR        2,5 puntu

3.- BETI-GAZTE        2,5 puntu

4.- ANTSOAIN              1 puntu

 

 

Datorren azaroaren 4ean,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Berriozarreko pilotaleku berrian, arratsaldeko 17:00etatik aurrera.

Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa 2017

Atzo jokatu zen, urriaren 22an, Berako Altzate Pilotalekuan, arratsaldeko 17:00etan. Bosgarren aldia da txapelketa hau antolatzen dena.

Lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 ebaketa

Emaitzak:

1º Mikel Eugi (Beunza) eta Itxaso Onsalo (Areso)                            4:24.67

2º Josetxo Barberena (Iraizoz) eta Ainhoa Iraizoz (Eltso)                5:26.91

3º Xabier Urrutia (Arraiotz) eta Nerea Sorondo (Bera)                      5:39.56

4º Imanol Kañamares (Arostegi) eta June Etxeberria (Txantrea)    5:44.79

5º Oier Kañamares (Arostegi) eta Irune Izkue (Elgorriaga)             5:57.97

6º Iosu Huarte (Berriozar) eta Uxue Rodriguez (Txantrea)               8:00.31

7º Endika Garay eta Irune Biurrun (Antsoain)                                   8:07.77

8º Alis Alonso eta Jone Hualde (Txantrea)                                        8:14.65                      

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Irailaren 30ean, larunbata, arratsaldeko 18:00etan jokatu zen Igantziko pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

Emaitzak

 

Txapelduna: Oier Kañamares (Arostegi)                      17:36

Bigarrena:  Eneko Saralegi (Leitza)                              17:50

Hirugarrena: Iban Resano (Dorrao)                              18:05

Laugarrena: Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)              19:02

Bosgarrena: Jon Telletxea (Beintza Labaien)                19:13                  

 

Oharrak:

-         Lehen bi sailkatuak mailaz igo dira, heldu den urtean lehen mailan hartuko dute parte.

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa eta NafarroakoII. Mailako Arpana Txapelketa 2017 (Uharte)

Bi txapelketa hauek irailaren 24ean, arratsaldeko 17:30etan jokatu ziren Uharteko Toki-Alai pilotalekuan.

Nafarroako I. Mailako Aizkora kanporaketako emaitzak:

1. Iker Vicente (Otsagi)                       13:51.95

2. Jon Rekondo (Leitza)                        15:30.19

3. Mieltxo Mindegia (Zubieta)              15:40.66

4. Ruben Saralegi (Leitza)                    16:01.55

5. Joxean Etxeberria (Ziga)                  16:30.47

6. Donato Larretxea (Arantza)             17:07.73

7. Julen Kañamares (Arostegi)            17:38.09

8. Juan Jose Lopez (Lezaun)                18:14.35

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

     

    Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala Donezteben  jokatuko da azaroaren 17an, arratsaldez.

    Ander Erasun eta Aitor Senosiainek txapelketetan aritzeari utzi diote. Beraz, bi hauek izanen dira maila galduko dutenak.

     

    Nafarroako II. Mailako Arpana Txapelketako emaitzak:

    1. Oier Aizkorbe eta Iosu Huarte (Berriozar)                              9:36.50

    2.  Esteban eta Martin Pikabea (Gerendiain)                              9:58.88

       

      Lana: Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai eta zutik jarritako 45 ontzako enborrari 4 epai.

      Oharra: Aizkorbe eta Huarte lehen mailara igo dira; Pikabea anaiek bigarren mailan jarraituko dute.

       

      Euskal Herrialdeen Arteko Kirol Txapelketa 2017 (Sara)

      Irailaren 9an jokatu zen Saran. Nafarroa bigarren sailkatu zen 43 punturekin.

      Bertan, Euskal Herriko Herrialde gehienek parte hartu zuten: Araba, Behenafarroa, Bizkaia, Gipuzkoa, Lapurdi eta Nafarroa.

      Zuberoak ez zuen parte hartu azkenean.

      Ikusi emaitzak.

      ^ Igo gora
      Acceder a www.baieuskarari.org
      Desarrollo: Exea Comunicación