EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako Sokatira Txapelketa - Aldatz, azaroak 16

Atzo, 2014ko azaroak 16, Nafarroako Sokatira Txapelketako beste jardunaldi bat jokatu zen Aldatzen. Bertan  600 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 550 kilo azpitiko talde mistoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

600 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Lehen jardunaldia

1.- BETI-GAZTE         4 puntu                       

2.- AMAIUR                 3 puntu

3.- BERRIOZAR         2 puntu

4.- TXANTREA           Puntu 1                      

 

550 KILO (Mistoak 8x8) – Lehen jardunaldia

1.- BERRIOZAR         3 puntu

2.- AMAIUR                 2 puntu           

3.- TXANTREA           Puntu 1          

 

Datorren larunbatean, azaroak 22,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Lakuntzako pilotalekuan, arratsaldeko 19:00etatik aurrera.

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren FINALA

Azaroaren 14an Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala jokatu zen Doneztebeko eskoletako frontoian, arratsaldeko 17:30etan hasita:

Bertan 5 aizkolarik hartu zuten, uztailaren 27an Elizondon jokaturiko kanporaketan sailkaturiko lehen bostak hain zuzen ere.

Aizkolari bakoitzak bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat moztu behar izan zituen.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Iker Vicente (Otsagi)                             15:08.66

Bigarrena: Mieltxo Mindegia (Zubieta)                       15:56.54

Hirugarrena: Aitor Senosiain (Olague)                      17:43.54

Laugarrena: Goizeder Beltza (Etxarri Aranatz)        19:30.40

Bosgarrena: Asier Pellejero (Areso)                         19:39.43

 

Oharra: Lehen bi sailkatuek mailaz igotzea lortu dute, beraz, heldu den urtean 1. Mailako Aizkora Txapelketan parte hartuko dute.

 

Txapelketarekin batera, Inaxio Perurenak harrijasotze erakustaldia eskeini zuen eta Xanta Sousak txinga-erute erakustaldia.

Nafarroako Sokatira Txapelketa - Berriozar, azaroak 8

Larunbatean, azaroak 8, txapelketako bigarren saioa jokatu zen Berriozarren. Larunbateko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezko taldeek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – 2. jardunaldia     SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     4 puntu                        Txapeldunak: BETI-GAZTE (8 puntu)

2.- AMAIUR                             3 puntu                       Bigarrenak: AMAIUR (6 puntu)

3.- TXANTREA                       1,5 puntu                     Hirugarrenak: TXANTREA (3,5 puntu)

4.- BERRIOZAR                     1,5 puntu                    Laugarrenak: BERRIOZAR (2,5 puntu)

 

Beraz, ikusiko duzuenez, jokatu beharreko bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 640 kiloko txapela Beti-Gaztek irabazi zuen.

 

375 KILO (Emakumezkoak 6x6) – 2. jardunaldia SAILKAPEN OROKORRA

1.- BERRIOZAR-AMAIUR      3puntu                    Txapeldunak: BERRIOZAR-AMAIUR (6 puntu)

2.- BASABURUA-IMOTZ       1,5puntu                    Bigarrenak: BASABURUA-IMOTZ (3,5 puntu)

3.- TXANTREA                        1,5 puntu                        Hirugarrenak: TXANTREA (2,5 puntu )

 

Bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 375 kilo azpitiko txapela Berriozar-Amaiur taldeak eraman zuen.

 

Datorren igandean, azaroak 16,  gizonezkoen 600 kiloko eta talde mistoen 550 kiloko lehen jardunaldiak jokatuko dira Aldatz-ko pilotalekuan, eguerdiko 12:30etatik aurrera.

Nafarroako Sokatira Txapelketa - Amaiur, azaroak 1

Larunbatean, azaroak 1, eman zitzaion hasiera Sokatira Txapelketari Amaiurren. Larunbateko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezkoek hartu zuten parte.

Emaitzak:

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Lehen jardunaldia

1.- BETI-GAZTE         4 puntu                       

2.- AMAIUR              3 puntu

3.- TXANTREA           2 puntu

4.- BERRIOZAR         Puntu 1                      

 

375 KILO (Emakumezkoak  6x6) – Lehen jardunaldia

1.- BERRIOZAR-AMAIUR      3 puntu

2.- BASABURUA-IMOTZ        2 puntu           

3.- TXANTREA                       Puntu 1          

 

Datorren larunbatean, azaroak 8,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Berriozarko pilotalekuan, arratsaldeko 18:00etatik aurrera.

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Bederatzigarren aldiz irabazi du Floren Nazabalek Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketa.

Finala atzo, urriak 5, jokatu zen Etxarri Aranatzen, eguerdiko 13:00ean.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko, lau 60 ontzako eta bi oinbiko

Emaitzak:

1.- Floren Nazabal (Etxarri Aranatz)  33:33.47

2.- Jon Rekondo (Leitza)                     35:46.11

3.- Oihan Larretxea (Bera)                 36:34.67

4.- Ruben Saralegi (Leitza)                 38:04.77

5.- Ander Erasun (Aurtiz-Ituren)       40:39.18

Barberena anaiek irabazi dute Euskal Herriko Trontza Txapelketa

Iraizozko Iñaki eta Josetxo Barberenak irabazi zuten atzo, urriak 5, Anizen (Nafarroa) jokaturiko Euskal Herriko Trontza Txapelketa.

Emaitzak:

 

Txapeldunak: Josetxo eta Iñaki Barberena (Iraizoz)                11:48.07

2. Julen Kañamares (Arostegi) eta Mikel Eugi (Beunza)           12:34.47

3. Igor Esnaola eta Santi Aizpurua (Gipuzkoa)                          14:31.19

4. Esteban eta Martin Pikabea (Gerendiain)                               18:07.62

5. Andoni Irigoien (Aniz) eta Guillermo Etxenike (Irurita)        18:31

6. Ruben Gumutio eta Aitor Loiola (Bizkaia)                               18:46.92

 

Barberena anaientzat seigarren aldia da Euskal Herriko Txapelketa irabazten dutena (2007, 2010, 2011, 2012, 2013 eta 2014). Lau aldiz txapeldun orde izanak dira (2005, 2006, 2008, 2009).

Nafarroako Txapelketa berriz, bederatzi aldiz irabazia dute (2004, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 eta 2014).

Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa

Irailaren 27an jokatu zen Igantzin, arratsaldeko 18:00etan hasita.

Lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 ebaketa

Emaitzak:

Txapeldunak: Xabier Urrutia (Arraiotz) eta Nerea Sorondo (Bera)               4:32

Bigarrenak: Mikel Eugi (Beunza) eta Irati Astondoa                                      4:55.31

Hirugarrenak: Daniel Saldias (Arraiotz) eta Amaia Garcia (Bera)               4:55.82

Laugarrenak: Alberto Oteiza (Larrageta) eta Ana Lopez (Lezaun)              5:13

Bosgarrenak: Adrian Berruezo (Ibero) eta Itziar Nuñez (Lezaun)                6:06

Seigarrenak: Oier Aizkorbe (Berriozar) eta Ilargi Gonzalez (Berriozar)      6:08

Iker Vicente eta Mieltxo Mindegiak Euskal Herriko III. Mailako Finalerako txartela lortu dute

Irailaren 28an, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa jokatu zen Aizarnazabalen, arratsaldeko 18:00etan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

  1. Iker Vicente (Otsagi, Nafarroa)                            8:21
  2. Mieltxo Mindegia (Zubieta, Nafarroa)                   9:47
  3. Aritz Irazabal (Bizkaia)                                          9:52
  4. Iban Resano (Dorrao, Nafarroa)                           10:27
  5. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz, Nafarroa)         10:31
  6. Jokin Alkizalete (Gizpukoa)                                  10:50
  7. Xabier Dorronsoro (Gipuzkoa)                              10:54
  8. Beñat Lekue (Bizkaia)                                           13:19

Lehen hiru saikatuek (Vicente, Mindegia eta Irazabal) finalerako txartela lortu dute, abuztuaren 24an Gorritiko kanporaketan sailkaturiko beste hiru aizkolariekin batera (Asier Pellejero, Eneko Saralegi eta Aitor Urteaga). Finaleko data oraindik zehaztu gabe dago.

Xanta Sousak irabazi du Euskal Herriko Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Irailaren 27an Euskal Herriko Txinga Txapelketak jokatu ziren Barakaldoko Gurutzeta auzoan (Bizkaia).

Emakumezkoen txapelketa Xanta Sousa Lesakarrak irabazi zuen errekor berria jarriz.

Emaitzak:

SAILKAPENA:

Plaza

Zinta

Metro

SANTA SOUSA SANTOS (Na)

48

3/4

2,35

Garazi Arruti Garaizar (Bi)

22

3/4

1,90

Sandra Pérez Osuna (Bi)

18

3/4

6,30

Karmele Gisasola Zenikazelaia (Bi)

14

-----

6,35

 

Gizonezkoen Txapelketan ez zen Nafarroako ordezkaririk egon. Sailkapena hau izan zen:

Sailkapena:

Plaza

Zinta

Metro

Kerman Pérez De Heredia Arbigano (Ar)

28

-----

-----

Oscar Perez Estefanía (Bi)

25

-----

1,10

Ousmane Drame (Bi)

22

-----

5,80

Eloy Salterain Azkarate (Bi)

9

1/2

5,50

 

Oharra: Emakumezkoek 25 kiloko txingak erabili zituzten eta gizonezkoek berriz 50 kilokoak.

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Atzo, irailak 21 jokatu zen Uharten.

Zazpi aizkolarik hartu zuten parte eta bakoitzak bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat moztu behar izan zituen.

Emaitzak hauek izan ziren:

1.- Floren Nazabal        14:43.82

2.- Jon Rekondo          15:33.34

3.- Ruben Saralegi       15:56.34

4.- Ander Erasun          16:31.09

5.- Oihan Larretxea      17:14.69

6.- Julen Kañamares    17:29.66

7.- Donato Larretxea     17:31.67

 

Beraz, lehen bost sailkatuek Finala jokatuko dute Urriaren 5ean Etxarri Aranatzen, eguerdiko 13:00ean.

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación