EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Bederatzigarren aldiz irabazi du Floren Nazabalek Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketa.

Finala atzo, urriak 5, jokatu zen Etxarri Aranatzen, eguerdiko 13:00ean.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko, lau 60 ontzako eta bi oinbiko

Emaitzak:

1.- Floren Nazabal (Etxarri Aranatz)  33:33.47

2.- Jon Rekondo (Leitza)                     35:46.11

3.- Oihan Larretxea (Bera)                 36:34.67

4.- Ruben Saralegi (Leitza)                 38:04.77

5.- Ander Erasun (Aurtiz-Ituren)       40:39.18

Barberena anaiek irabazi dute Euskal Herriko Trontza Txapelketa

Iraizozko Iñaki eta Josetxo Barberenak irabazi zuten atzo, urriak 5, Anizen (Nafarroa) jokaturiko Euskal Herriko Trontza Txapelketa.

Emaitzak:

 

Txapeldunak: Josetxo eta Iñaki Barberena (Iraizoz)                11:48.07

2. Julen Kañamares (Arostegi) eta Mikel Eugi (Beunza)           12:34.47

3. Igor Esnaola eta Santi Aizpurua (Gipuzkoa)                          14:31.19

4. Esteban eta Martin Pikabea (Gerendiain)                               18:07.62

5. Andoni Irigoien (Aniz) eta Guillermo Etxenike (Irurita)        18:31

6. Ruben Gumutio eta Aitor Loiola (Bizkaia)                               18:46.92

 

Barberena anaientzat seigarren aldia da Euskal Herriko Txapelketa irabazten dutena (2007, 2010, 2011, 2012, 2013 eta 2014). Lau aldiz txapeldun orde izanak dira (2005, 2006, 2008, 2009).

Nafarroako Txapelketa berriz, bederatzi aldiz irabazia dute (2004, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 eta 2014).

Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa

Irailaren 27an jokatu zen Igantzin, arratsaldeko 18:00etan hasita.

Lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 ebaketa

Emaitzak:

Txapeldunak: Xabier Urrutia (Arraiotz) eta Nerea Sorondo (Bera)               4:32

Bigarrenak: Mikel Eugi (Beunza) eta Irati Astondoa                                      4:55.31

Hirugarrenak: Daniel Saldias (Arraiotz) eta Amaia Garcia (Bera)               4:55.82

Laugarrenak: Alberto Oteiza (Larrageta) eta Ana Lopez (Lezaun)              5:13

Bosgarrenak: Adrian Berruezo (Ibero) eta Itziar Nuñez (Lezaun)                6:06

Seigarrenak: Oier Aizkorbe (Berriozar) eta Ilargi Gonzalez (Berriozar)      6:08

Iker Vicente eta Mieltxo Mindegiak Euskal Herriko III. Mailako Finalerako txartela lortu dute

Irailaren 28an, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa jokatu zen Aizarnazabalen, arratsaldeko 18:00etan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

  1. Iker Vicente (Otsagi, Nafarroa)                            8:21
  2. Mieltxo Mindegia (Zubieta, Nafarroa)                   9:47
  3. Aritz Irazabal (Bizkaia)                                          9:52
  4. Iban Resano (Dorrao, Nafarroa)                           10:27
  5. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz, Nafarroa)         10:31
  6. Jokin Alkizalete (Gizpukoa)                                  10:50
  7. Xabier Dorronsoro (Gipuzkoa)                              10:54
  8. Beñat Lekue (Bizkaia)                                           13:19

Lehen hiru saikatuek (Vicente, Mindegia eta Irazabal) finalerako txartela lortu dute, abuztuaren 24an Gorritiko kanporaketan sailkaturiko beste hiru aizkolariekin batera (Asier Pellejero, Eneko Saralegi eta Aitor Urteaga). Finaleko data oraindik zehaztu gabe dago.

Xanta Sousak irabazi du Euskal Herriko Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Irailaren 27an Euskal Herriko Txinga Txapelketak jokatu ziren Barakaldoko Gurutzeta auzoan (Bizkaia).

Emakumezkoen txapelketa Xanta Sousa Lesakarrak irabazi zuen errekor berria jarriz.

Emaitzak:

SAILKAPENA:

Plaza

Zinta

Metro

SANTA SOUSA SANTOS (Na)

48

3/4

2,35

Garazi Arruti Garaizar (Bi)

22

3/4

1,90

Sandra Pérez Osuna (Bi)

18

3/4

6,30

Karmele Gisasola Zenikazelaia (Bi)

14

-----

6,35

 

Gizonezkoen Txapelketan ez zen Nafarroako ordezkaririk egon. Sailkapena hau izan zen:

Sailkapena:

Plaza

Zinta

Metro

Kerman Pérez De Heredia Arbigano (Ar)

28

-----

-----

Oscar Perez Estefanía (Bi)

25

-----

1,10

Ousmane Drame (Bi)

22

-----

5,80

Eloy Salterain Azkarate (Bi)

9

1/2

5,50

 

Oharra: Emakumezkoek 25 kiloko txingak erabili zituzten eta gizonezkoek berriz 50 kilokoak.

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Atzo, irailak 21 jokatu zen Uharten.

Zazpi aizkolarik hartu zuten parte eta bakoitzak bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat moztu behar izan zituen.

Emaitzak hauek izan ziren:

1.- Floren Nazabal        14:43.82

2.- Jon Rekondo          15:33.34

3.- Ruben Saralegi       15:56.34

4.- Ander Erasun          16:31.09

5.- Oihan Larretxea      17:14.69

6.- Julen Kañamares    17:29.66

7.- Donato Larretxea     17:31.67

 

Beraz, lehen bost sailkatuek Finala jokatuko dute Urriaren 5ean Etxarri Aranatzen, eguerdiko 13:00ean.

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa (FINALA - Berriozar)

Larunbatean, abuztuak 30, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren Finala jokatu zen Berriozarren.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Berriozar, Menditarrak, Arraiotz, Artzanegi eta Berako taldeak bi proba konbinatuetan lehiatu dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Finaleko emaitzak hauek izan ziren:

 

            * Lehen proba konbinatua

Txapeldunak:           Arraiotz         17:32.19       

Bigarrenak:               Bera               18:07.31

Hirugarrenak:           Menditarrak   18:07.98

Laugarrenak:            Berriozar        19:36.95

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Txapeldunak:            Bera *

Bigarrenak:               Berriozar

Hirugarrenak:           Artzanegi

Laugarrenak:            Menditarrak

 

*Oharra: Bera eta Berriozar taldeak puntutara berdindu ondoren, berdinketa haustea egin zuten txinga proban (zozketa bidez aukeratu zen proba). Proba hau Berak irabazi zuenez, txapela beraientzat izan zen.

 

Ikusi txapelketako emaitza guztiak hemen

Zazpi Herrialdeen arteko Kirol Txapelketa

Atzo, abuztuak 24, jokatu zen Atharratzen (Zuberoa). Nafarroa hirugarren postuan gelditu zen.

 

Modalitate bakoitzeko emaitzak hauek izan ziren:

 

LOKOTX-BILTZEA

DENBORA

POSTUA

PUNTUAK

Nafarroa

Andoni Lasaga

6´ 59´´ 93

4.a

4

Lapurdi

Frédéric Lassaga

7´ 26´´

6.a

2

Zuberoa

-------------------

XXXX

XXX

0

Bizkaia

Xabat Erleaga

7´ 14´´33

5.a

3

Araba

Aritz Ruiz

6´ 49´´ 91

2.a

6

BeheNafarroa

Guillaume Tambourin

6´ 57´´

3.a

5

Gipuzkoa

Eneko Garmendia

6´ 36´´ 53

1goa

7

TXINGA-ERUTE

PLAZAK

POSTUA

PUNTUAK

Lapurdi

Paskal Larramendy

12 plaza – 1,10m

3.a

5

Zuberoa

Herve Larronde

11 plaza – 4,95m

4.a

4

Bizkaia

Oscar Perez

17 plaza – 0,30m

1goa

7

Araba

Kerman Pérez de Heredia

16 plaza

2.a

6

BeheNafarroa

-----------------------

XXXX

XXX

0

Gipuzkoa

Ander Zinkunegi

5 plaza

6.a

2

Nafarroa

Adrian Berruezo

5 plaza  ¼  2m

5.a

3

ZAKU-EROATEA

DENBORA

POSTUA

PUNTUAK

Zuberoa

-------------------------------

XXXX

XXX

0

Bizkaia

Eloy  Salterain , Ibon Undabarrena , Iñigo Olaeta

1´ 47´´ 11

3.a

5

Araba

Davis Izquierdo, Rafa Suñé,

Txutxi Larrazabal

1´ 51´´  44

5.a

3

BeheNafarroa

-------------------------------

XXXX

XXX

0

Gipuzkoa

Jesus Beristain, IbonUnanue, Josu Uranga

1´ 47´´ 67

4.a

4

Nafarroa

Oier Aizkobe, Oskar Aguas, Carlos Santamaria

1´  36´´  90

2.a

6

Lapurdi

Julián Jáuregui, Olivier Orcaray, Yves Sallaberry

1´  35´´  60

1goa

7

SOKATIRA

 

POSTUA

PUNTUAK

Bizkaia

Busturialdea

 

5.a

3

Nafarroa

Amaiur, Beti-Gazte

 

2.a

6

BeheNafarroa

Baigorri

 

3.a

5

Gipuzkoa

Ibarra

 

1goa

7

Araba

-----------------------------------

 

 

 

Zuberoa

-----------------------------------

 

 

 

Lapurdi

Zuraide

 

4.a

4

LASTO ALTXATZEA

ALTXALDIAK

POSTUA

PUNTUAK

Lapurdi

Benoît Duhalde “Gaztelu”

12

3.a

5

Araba

Jose Lauzurika

18  15”

2.a

6

Zuberoa

 

XXX

XXX

0

Gipuzkoa

Andoni Agirreurreta

21  2´08”

1goa

7

Nafarroa

Eneko Telletxea

12

4.a

4

BeheNafarroa

 

XXX

XXX

0

Bizkaia

Aitor de la Concepcion

7

5.a

3

INGUDE ALTXATZEA

ALTXALDIAK

POSTUA

PUNTUAK

Araba

Erlantz Franco

66

6.a

2

Zuberoa

 

XXX

XXX

0

Gipuzkoa

Garikoitz Etxeberria

67

5.a

3

Nafarroa

Imanol Martin

83

1goa

7

BeheNafarroa

Gerard Chetro

78

4.a

4

Bizkaia

Iñigo Aurrekoetxea

83

2.a

6

Lapurdi

Arthur Van der Putten

82

3.a

5

HARRIJASOTZEA

ALTXALDIAK

POSTUA

PUNTUAK

Gipuzkoa

Jesús Mari Iruretagoiena

31

2.a

6

Nafarroa

Unai Bertiz

30

3.a

5

Behe Nafarroa

-----------------------------

XXX

XXX

0

Bizkaia

Inhar Urruzono Pagoaga

35

1goa

7

Lapurdi

Sebastien Martikorena

24

4.a

4

Araba

Vicente Gordo

3

6.a

2

Zuberoa

Nicolas Nérou

14

5.a

3

ORGA JOKOA

ALTXALDIAK

POSTUA

PUNTUAK

Zuberoa

Galharret Christophe

1 ¼  4,50m

7.a

1

Gipuzkoa

Jagoba Uranga

2 ¼  1,60m

3.a

5

Nafarroa

Joseba Petrirena

2  2,50m

4.a

4

Behe Nafarroa

Jérome Larzabal

1 ½   1,35m

6.a

2

Bizkaia

Ousman Drame

3 ¼  6,11m

2.a

6

Lapurdi

Pierre Cassuso

3 ½  1,90

1goa

7

Araba

Oskar Saez del Castillo

1 ½  5,47m

5.a

3

ARPANA

DENBORA

POSTUA

PUNTUAK

Nafarroa

Iñaki eta Josetxo Barberena

2´ 20´´ 98

2.a

6

Bizkaia

Francisco Javier Valenciano, Arkaitz Ispizua

3´ 18´´ 86

4.a

4

Lapurdi

Andde Arbenoitz- Benoît Goienetxe

4´16´´

6.a

2

Gipuzkoa

Igor Esnaola, Santi Aizpurua

2´ 05´´ 29

1goa

7

Araba

Juan Carlos López eta Fernando
Vélez de Mendizabal

3´ 11´´ 69

3.a

5

Benafarroa

-----------------------------------------

XXXX

XXX

0

Zuberoa

Denis Capitain- Alain Supervielle

3´ 19´´

5.a

3

AIZKORA

DENBORA

POSTUA

PUNTUAK

Benafarroa

Jeannot Juanikotena

10´ 16´´

5.a

3

Bizkaia

Aitzol Atutxa Gurtubai

4´ 57´´ 64

1goa

7

Lapurdi

Ibai Telletxea

10´ 45´´

6.a

2

Araba

Ramiro Llanos

9´ 08´´ 98

4.a

4

Zuberoa

Alexandre Igoa

15´ 30´´

7.a

1

Gipuzkoa

Iñaki Azurmendi

5´ 41´´ 80

2.a

6

Nafarroa

Ander Erasun

5´ 43´´ 64

3.a

5

 

 Beraz, modalitate bakoitzeko txapeldunak hauexek:

 

KIROLA

KIROLARIA

HERRIALDEA

Lokotx-biltzea

Eneko Garmendia

6´ 36´´ 53 (GI)

Txinga-eroatea

Oscar Perez

17 – 0,30m (BIZ)

Zaku-eramatea

Julián Jáuregui, Olivier Orcaray, Yves Sallaberry

1´  35´´  60 (LAP)

Lasto-Jasotzea

Andoni Agirreurreta

21  2´08” (GI)

Ingude-Jasotzea

Imanol Martin

83 (NA)

Orga Jokua

Pierre Cassuso

3 ½  1,90 (LAP)

Harri-jasotzea

Inhar Urruzono Pagoaga

35 (BIZ)

Sokatira

Ibarra

Gipuzkoa

Arpana

Igor Esnaola, Santi Aizpurua

2´ 05´´ 29 (GI)

Aizkora

Aitzol Atutxa Gurtubai

4´ 57´´ 64 (BIZ)

 

 

HERRIALDE BAKOITZAREN PUNTU OROKORRAK

 

Txapelduna:               GIPUZKOA               54 puntu

Bigarrena:                 BIZKAIA                   51 puntu

Hirugarrena:              NAFARROA             50 puntu

Laugarrena:               LAPURDI                  43 puntu

Bosgarrena:               ARABA                     37 puntu

Seigarrena:                BENAFARROA        19 puntu

Zazpigarrena:            ZUBEROA                12 puntu

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketa (lehen kanporaketa)

Atzo, abuztuak 24, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Gorritin.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

  1. Asier Pellejero (Areso, Nafarroa)                         10:09.95
  2. Eneko Saralegi (Leitza, Nafarroa)                        10:59.83
  3. Aitor Urteaga (Idiazabal, Gipuzkoa)                     11:03.56
  4. Eloy Corchero (Araia, Araba)                               11:20.45
  5. Joxean Etxeberria (Ziga, Nafarroa)                      11:54.97
  6. Iñaki Kintana (Zerio, Araba)                               12:27.60
  7. Mikel Indakotxea (Zubieta, Nafarroa)                  12.28.24
  8. Xabier Garcia (Dima, Bizkaia)                             13:22.27
  9. Done Intxausti (Amorebieta-Etxano, Bizkaia)       16:19.33

Lehen hiru saikatuek (Pellejero, Saralegi eta Urteaga) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

Bigarren kanporaketa Aizarnazabalen (Gipuzkoa) jokatuko da irailaren 28an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan beste 8 aizkolari arituko dira: Aritz Irazabal (Bi), Beñat Lekue (Bi), Xabier Dorronsoro (Gi), Jokin Alkizalete (Gi), Mieltxo Mindegia (Na), Goizeder Belza (Na), Iban Resano (Na) eta Iker Vicente (Na).

 

 

 

 

 

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa (hirugarren jardunaldia - Ibero)

Larunbatean, abuztuak 23, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Iberon.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Berriozar, Menditarrak, Arraiotz, Artzanegi eta Berako taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

Hirugarren  jardunaldian Artzanegi, Berriozar eta Bera taldeak aritu ziren lehian.

 

HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Bera                      17:49.56       

2.- Berriozar              17:57.94       

3.- Artzanegi             19:54.13

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

1.- Artzanegi              3 puntu

2.- Bera                     3 puntu

3.- Berriozar              3 puntu

 

Guztira jokatu diren hiru jardunaldietako denbora (lehen konbinatuan) eta puntuen (bigarren konbinatuan) baturak hauek dira:

Lehen proba konbinatua                   1.- Bera                     36:25.21

                                                           2.- Berriozar              38:26.28       

                                                           3.- Menditarrak         38:27.83       

                                                           4.- Arraiotz                38:43.64

                                                           5.- Artzanegi             42:06.14 – Finaletik kanpo gelditzen da

 

Bigarren proba konbinatua               1.- Berriozar              7 puntu                      

                                                           2.- Menditarrak         6 puntu

                                                           3.- Bera                      6 puntu          

                                                           4.- Artzanegi             5,5 puntu

                                                           5.- Arraiotz                3,5 puntu – Finaletik kanpo geditzen da

 

Beraz, Finalean arituko diren taldeak hauek izanen dira:

Lehen Proba Konbinatuan: Bera, Berriozar, Menditarrak eta Arraiotz

Bigarren Proba Konbinatuan: Berriozar, Menditarrak, Bera eta Artzanegi

 

Finala Berriozarko Ilargi Parkean jokatuko da abuztuaren 30ean, arratsaldeko 18:30etan.

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación