EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 14 (Sunbilla)

Larunbatean, maiatzak 14, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren laugarren eta azken jardunaldia jokatu zen Sunbillan.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo               Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                   puntuen batura                    Azken sailkapena

Berriozar “a”  4,5 puntu               9,5 puntu                             Txapeldunak:    BETI-GAZTE *

Beti-Gazte      4,5 puntu               8,5 puntu                             Bigarrenak:       BERRIOZAR “A”

Berriozar “b”    3 puntu                5,5 puntu                             Hirugarrenak:   BERRIOZAR “B”

Txantrea           2 puntu                4,5 puntu                             Laugarrenak:    TXANTREA

Kaskallueta      1 puntu                 2 puntu                                Bosgarrenak:    KASKALLUETA

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen. Lehia estua izan zen  bi taldeen artean: Lehen tiraldia Berriozarrek irabazi zuen eta bigarrena Beti-Gaztek. Beraz, hirugarren tiraldi bat egin behar izan zuten eta Beti-Gaztek eraman zuen, txapela bereganatuz.

 

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo     Lau jardunaldietako

Laugarren  jardunaldia:                 puntuen batura                      

Berriozar         2,5 puntu                11,5 puntu                       Txapeldunak:    BERRIOZAR

Basaburua       2,5 puntu                8,5 puntu                          Bigarrenak:       BASABURUA

Araxes              1 puntu                  4 puntu                             Hirugarrenak:   ARAXES

 

 

KADETEAK 280 kilo                                  

Azken sailkapena (Finalerdiak eta Finala egin ondoren): 

Txapeldunak:    BASABURUA “A”

Bigarrenak :      BASABURUA “B”

Hirugarrenak :  ARAXES

Laugarrenak :   BERIAIN

 

 

EMAKUMEZKOAK  235 kilo                 Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                         puntuen batura                       Azken sailkapena

Berriozar        4 puntu                         7,5 puntu                                 Txapeldunak:    BERRIOZAR *

Txantrea        3 puntu                         6,5 puntu                                 Bigarrenak:       TXANTREA

Bizindar          2 puntu                         4,0 puntu                                 Hirugarrenak:   BIZINDAR

Kaskallueta    1 puntu                         2,0 puntu                                 Laugarrenak:    KASKALLUETA

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

 

Beraz, larunbateko jardunaldiarekin bukaera eman zitzaion aurtengo Lauko Sokatira Txapelketari. Kategoria bakoitzeko txapeldunak hauexek izan direlarik:

320 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

300 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

280 kilo (20 urtez azpikoak): BERRIOZAR

280 kilo (Kadeteak): BASABURUA “A”

255 kilo (Emakumezkoak): TXANTREA

235 kilo (Emakumezkoak): BERRIOZAR

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 7 (Antsoain)

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo – Lehen jardunaldia:

Berriozar “a”             5 puntu

Beti-Gazte                 4 puntu

Berriozar “b”             2,5 puntu

Txantrea                    2,5 puntu

Kaskallueta                Puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

Berriozar                    3 puntu

Basaburua                  2 puntu

Araxes                       Puntu 1

 

KADETEAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

“A” MULTZOA                                Hiru jardunaldietako puntuen batura

Basaburua “a”           4 puntu        12 puntu

Araxes                       3 puntu          8 puntu

Andra Mari                 2 puntu          7 puntu

Berriozar “a”             Puntu 1          3 puntu

 “B” MULTZOA

Basaburua “b”           4 puntu          10 puntu

Beriain                        3 puntu          8,5 puntu

Iñigo Aritza                2 puntu          8,5 puntu

Berriozar “b”              0 puntu          2 puntu

 

Oharra : Hirugarren jardunaldia bukatutakoan "b" multzoan berdinketa haustea egin behar izan zen Iñigo Aritza eta Beriainen artean. Bi tiraldiak Beriainek irabazi zituen.

Beraz, laugarren jardunaldian multzo bakoitzeko lehen bi sailkatuek (Basaburua "a", Araxes, Basaburua "b", Beriain) 1-4 postuak jokatuko dituzte finalerdi eta final sistema erabilita. Multzo bakoitzeko hirugarren eta laugarren sailkatuek berriz (Andra Mari, Berriozar "a", Iñigo Aritza, Berriozar "b") 5-8 postuak.

 

EMAKUMEZKOAK 235 kilo – Lehen jardunaldia:

Txantrea                    3,5 puntu

Berriozar                    3,5 puntu

Bizindar                      2 puntu

Kaskallueta                Puntu 1

 

 

Txapelketako azken jardunaldiak maiatzaren 14an jokatuko dira Berroetako plazan, arratsaldeko 17:30etan (eguraldi txarra eginen balu, Sunbillako pilotalekuan):

Gizonezkoen 300 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko laugarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko finalerdi eta finalak

Emakumezkoen 235 kiloko bigarren jardunaldia

Euskal Herriko I. Mailako Aizkora Jaitsiera Kanporaketa (Ander Erasun eta Juanjo Lopez)

Pasa den larunbatean, maiatzak 7, Euskal Herriko I. Mailako Aizkora Jaitsiera Kanporaketa jokatu zen Antsoainen.

 

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta bi oinbiko.

 

SAILKAPENAK:

 

 

AIZKOLARIA

ENBORRAK

54’

60’

72’

72’

60’

54’

1.

JUAN JOSE LOPEZ

1:37

4:44

9:52

16:08

20:09

22:27.45

2.

ANDER ERASUN

1:42

4:34

9:52

16:07

20:29

23:28.81

 

Beraz, Ander Erasunek maila galdu du. Aurten Euskal Herriko Txapelketan 2. Mailan moztu beharko du.

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 23 (Lesaka)

Larunbatean, apirilak 23, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren 2. jardunaldia jokatu zen Lesakan.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo              

Lehen jardunaldiko sailkapenarekin bi multzo egin ziren bigarren jardunaldi honetarako:

1-3-5 sailkatuak (Beti-Gazte “a”, Txantrea, Berriozar “b”) multzo batean.

2-4-6 sailkatuak (Beti-Gazte “b”, Berriozar “a”, Kaskallueta) beste multzoan.

Multzo bakoitza bere aldetik lehiatu zen eta ondoren finalerdiak eta finala multzo bakoitzeko lehen bi sailkatuekin jokatu zen eta 5-6 postuen erabakitzea multzo bakoitzeko azken sailkatuekin

Azken sailkapena

Txapeldunak:    BETI-GAZTE “A”

Bigarrenak:       BETI-GAZTE “B”

Hirugarrenak:   TXANTREA

Laugarrenak:    BERRIOZAR “A”

Bosgarrenak:    BERRIOZAR “B”

Seigarrenak:     KASKALLUETA

 

EMAKUMEZKOAK  255 kilo                 Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                         puntuen batura                       Azken sailkapena

Txantrea                     4 puntu             8 puntu                                   Txapeldunak:    TXANTREA

Berriozar                    3 puntu              5 puntu                                   Bigarrenak:       KASKALLUETA

Kaskallueta                2 puntu             5 puntu                                   Hirugarrenak:   BERRIOZAR

Bizindar                      1 puntu             2 puntu                                    Laugarrenak:    BIZINDAR

 

Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren:

- Lehenik bigarren postua erabakitzeko desenpatea egin zuten Berriozar eta Kaskalluetak (Kaskalluetak irabazi zuen).

- Ondoren lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen, Txantreak irabaziz.

 

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo  

Bigarren jardunaldia:                         Lehen bi jardunaldietako puntuen batura: 

Berriozar        3 puntu                        6 puntu

Basaburua      2 puntu                        4 puntu

Araxes            Puntu 1                        2 puntu

 

KADETEAK 280 kilo

Bigarren jardunaldia:                        Lehen bi jardunaldietako puntuen batura:

 “A” MULTZOA                              

Basaburua “a”   4 puntu                   8 puntu

Araxes               3 puntu                   5 puntu

Andra Mari        2 puntu                   5 puntu

Berriozar “a”    Puntu 1                   2 puntu

“B” MULTZOA

Basaburua “b”  4 puntu                   6 puntu

Iñigo Aritza       2,5 puntu               6,5 puntu

Beriain                2,5 puntu              5,5 puntu

Berriozar “b”      Puntu 1                 2 puntu

 

 

 

Hurrengo jardunaldiak:

DATA

LEKUA

ORDUA

PISUAK

Maiatzak 7

 

Antsoain

18:00

Gizonezkoak  300 – 1.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 1.jardunaldia                    

20 urtez azpikoak 280 – 3. jardunaldia                  

Kadeteak 280 – 3. jardunaldia

Maiatzak 14

 

Berroeta

17:30

Gizonezkoak  300 – 2.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 2.jardunaldia                  

20 urtez azpikoak 280 – 4. jardunaldia                  

Kadeteak 280 – Finalerdiak eta Finala

 

Parte hartzaileak:

 

Gizonezkoak

300 kilo:

20 urtez azpikoak

280 kilo:

Kadeteak

280 kilo

Emakumezkoak

235 kilo

Txantrea

Kaskallueta

Berriozar

Araxes

Andra Mari

Beriain

Txantrea

Kaskallueta

Beti-Gazte “a”

Beti-Gazte “b”

Berriozar “a”

Berriozar “b”

Basaburua

Iñigo Aritza

Araxes

Berriozar “a”

Berriozar “b”

Berriozar

Bizindar (gonbidatua)

 

 

Basaburua “a”

Basaburua “b”

 

 

 

 

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 16 (Burgi)

Larunbatean, apirilak 16, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketari hasiera eman zitzaion Burgin.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte “a”          6 puntu

Beti-Gazte “b”          5 puntu

Txantrea                    4 puntu

Berriozar “a”             3 puntu

Berriozar “b”             2 puntu

Kaskallueta               Puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

Berriozar                    3 puntu

Basaburua                  2 puntu

Araxes                       Puntu 1

 

KADETEAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

“A” MULTZOA                                “B” MULTZOA

Basaburua “a”          4 puntu           Iñigo Aritza                4 puntu

Andra Mari                3 puntu           Beriain                         3 puntu

Araxes                      2 puntu           Basaburua “b”            2 puntu

Berriozar “a”            Puntu 1          Berriozar “a”              Puntu 1

 

EMAKUMEZKOAK 255 kilo – Lehen jardunaldia:

Txantrea                    4 puntu

Kaskallueta               3 puntu

Berriozar                    2 puntu

Bizindar                      Puntu 1

 

 

Txapelketako bigarren jardunaldiak apirilaren 23an jokatuko dira Lesakan, arratsaldeko 17:00etan:

Gizonezkoen 320 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Emakumezkoen 255 kiloko bigarren jardunaldia


Mieltxo Mindegia eta Eneko Otañoren arteko AIZKORA APUSTUA

Eneko Otañok irabazi zuen martxoaren 20an Doneztebeko Ezkurra pilotalekuan Mieltxo Mindegiaren aurka jokaturiko aizkora apustua. Alde bakoitzak 3.000 euro jokatuak zituen dirutan.

Aizkolari bakoitzak  hamabi kanaerdiko eta lau 60 ontzako enbor moztu behar izan zituen.

Desafioa Herri Kirol Federazioak kontrolatua izan zen, eta amaieran dopinaren aurkako proba pasatu behar izan zuten bi aizkolariek.

Denborak:

Eneko Otaño (Beizama, Gipuzkoa)               41:35.85   Ikusi akta

Mieltxo Mindegia (Zubieta, Nafarroa)          43:03.39    Ikusi akta

Nafarroako Kirol Jokoak - FINALA (Berriozar)

Atzo, martxoak 20, Nafarroako Herri Kirol Jokoetako Finala jokatu zen Berriozarren. Nafarroako Kirol eta Gazteriaren Institutuarekin batera antolatzen diren Kirol Joko hauetan hiru mailetako txapelketak jokatu dira: kimu mailakoak (11-12 urte), haur mailakoak (13-14 urte) eta kadete mailakoak (15-16 urte). Haur eta Kadete mailetan Proba Konbinatu txapelketa eta Sokatira txapelketa jokatu dituzte. Kimu mailan berriz Proba Konbinatu txapelketa bakarrik.

Proben ordena hau izan zen: kimu mailako Proba Konbinatua, haur mailako Proba Konbinatua, kadete mailako Proba Konbinatua eta azkenik haur eta kadete mailako Sokatira.

 

KONBINATUKO SAILKAPENAK: 

 

KIMU MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Andra Mari                  06:32.28          

Bigarrenak:     Berriozar “b”              06:37.06          

Hirugarrenak:  Araxes                        06:48.07

Laugarrenak:     Igantzi “b”                06:57.80

 

HAUR MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Andra Mari                  08:20.33

Bigarrenak:     Basaburua                  08:33.98

Hirugarrenak:  Arartziri                     09:02.30

Laugarrenak:     Iñigo Aritza             09:14.89

 

KADETE MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Andra Mari                  09:13.45

Bigarrenak:     Araxes                         09:22.46

Hirugarrenak:  Basaburua                   09:48.32

Laugarrenak:     Iñigo Aritza              10:27.54

           

 

SOKATIRAKO SAILKAPENAK:

 

HAUR MAILA (480 KG) Finala:

Txapeldunak:  Basaburua                                                      

Bigarrenak:     Andra Mari                 

Hirugarrenak:  Leziza            

Laugarrenak:     Iñigo Aritza                  

 

* Oharrak:

- Lehen postua erabakitzeko berdinketa hausteko tiraldia egin behar izan zuten Basaburua eta Andra Marik.

- Hirugarren postua erabakitzeko ere berdinketa hausteko tiraldia egin behar izan zuten Leziza eta Iñigo Aritzak.

 

KADETE MAILA (540 KG) Finala:

Txapeldunak:  Andra Mari                                                     

Bigarrenak:     Basaburua      

Hirugarrenak:  Araxes                        

Laugarrenak:     Ultzama                       


Nafarroako Kirol Jokoak - Laugarren jardunaldia (Larraintzar)

Ikusi laugarren jardunaldiko emaitzak (Larraintzar)

Ikusi orain arteko emaitza guztiak

Nafarroako Kirol Jokoak - Hirugarren jardunaldia (Etxarri Aranatz)

Ikusi hirugarren jardunaldiko emaitzak (Etxarri Aranatz)

Ikusi orain arteko emaitza guztiak

Nafarroako Kirol Jokoak - Bigarren jardunaldia (Ororbia)

Ikusi 2. jardunaldiko emaitzak (Ororbia)

Ikusi orain arteko emaitzak guztiak

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación