BERRIAK

Berriak: Abuztua 2017

Euskal Herriko Gizonezkoen Tronza Txapelketa

Abuztuaren 27an jokatuko da Gorritin, eguerdiko 12:30etan.

 

Parte hartuko duten bikoteak:

-         Iñaki Barberena eta Josetxo Barberena (Nafarroa)

-         Adrian Berruezo eta Alberto Oteiza (Nafarroa)

-         Arkaitz Ispizua eta Santi Zubizarreta (Bizkaia)

 

Egin beharreko lana:

-         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

-         Zutik jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

-         Etzanda jarritako 54 ontzako enborrean 6 ebaketa

-         Etzanda jarritako 60 ontzako enborrean 5 ebaketa

irakurri gehiago >

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Abuztuaren 17an, osteguna, arratsaldeko 18:00etan jokatuko da Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Parte hartzaileak:

-         Patxi Mindegia (Zubieta)

-         Eneko Saralegi (Leitza)

-         Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)

-         Iban Resano (Dorrao)

-         Jon Telletxea (Beintza Labaien)

-         Mikel Indakotxea (Zubieta)

-         Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)

-         Oier Kañamares (Arostegi)

-         Asier Pellejero (Areso)

Oharrak:

-         Floren Nazabal, Juan Jose Erdoziak eta Oihan Larretxeak txapelketan ez aritzea erabaki dute, ondorioz maila galduko dute.

-         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortuko dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

irakurri gehiago >

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Abuztuaren 18an jokatuko da Ezkurran, atsaldeko 18:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Parte hartzaileak:

  1. Xuban Kañamares (Arostegi)
  2. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)
  3. Moises Gogorza (Ezkurra)
  4. Iker Gorriti (Uharte Arakil)
  5. Emilio Garcia (Segovia)

 

Lana lehen bukatzen duten 2 aizkolariak mailaz igoko dira.

Txapelketa honekin batera, Josetxo Urrutiak harrijasotze erakustaldia eskeiniko du.

 

irakurri gehiago >

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa

Abuztuaren 27an jokatuko da Lakuntzan, arratsaldeko 18:00tan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

 

Parte hartzaileak hamaika izanen dira:

- Iban Resano (Nafarroa) Dorrao

- Iñaki Kintana (Araba)

- Juan Rodriguez (Araba)

- Jon Rodriguez (Araba)

- Urtzi Olasagasti (Gipuzkoa)

- David Naredo (Bizkaia)

- Jon Esnal (Gipuzkoa)

- Goizeder Belza (Nafarroa) Etxarri Aranatz

- Unai Otaegi (Gipuzkoa)

- Asier Pellejero (Nafarroa) Areso

- Jon Telletxea (Nafarroa) Beintza Labaien

 

Kanporaketa honetako lehen hiru sailkatuak finalerako txartela lortuko dute, lehen kanporaketan sailkaturiko beste hiru aizkolariekin batera.

Lehen Kanporaketa Labaienen jokatu zen abuztuaren 6an eta hiru aizkolari hauek sailkatu ziren finalera: Jokin Alkizalete, Luis Mari Txapartegi eta Eloy Corchero.

Finalaren data zehaztu gabe dago.

irakurri gehiago >

Euskal Herrialdeen Arteko Kirol Txapelketa

Irailaren 9an, arratsaldeko 16:00etatik aurrera jokatuko da Sarako Ormodia pilotalekuan.

Bertan Euskal Herriko Herrialde gehienek parte hartuko dute.

irakurri gehiago >
^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación