BERRIAK

Azken berriak

Herri Kiroletan parte hartu nahi dutenentzat informazioa

irakurri gehiago >

Nafarroan antolatu beharreko txapelketak: EGUTEGIA 2017

irakurri gehiago >

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Abuztuaren 17an, osteguna, arratsaldeko 18:00etan jokatuko da Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Parte hartzaileak:

-         Patxi Mindegia (Zubieta)

-         Eneko Saralegi (Leitza)

-         Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)

-         Iban Resano (Dorrao)

-         Jon Telletxea (Beintza Labaien)

-         Mikel Indakotxea (Zubieta)

-         Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)

-         Oier Kañamares (Arostegi)

-         Asier Pellejero (Areso)

Oharrak:

-         Floren Nazabal, Juan Jose Erdoziak eta Oihan Larretxeak txapelketan ez aritzea erabaki dute, ondorioz maila galduko dute.

-         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortuko dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

irakurri gehiago >

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala

Abuztuaren 18an jokatuko da Ezkurran, atsaldeko 18:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Parte hartzaileak:

  1. Xuban Kañamares (Arostegi)
  2. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)
  3. Moises Gogorza (Ezkurra)
  4. Iker Gorriti (Uharte Arakil)
  5. Emilio Garcia (Segovia)

 

Lana lehen bukatzen duten 2 aizkolariak mailaz igoko dira.

Txapelketa honekin batera, Josetxo Urrutiak harrijasotze erakustaldia eskeiniko du.

 

irakurri gehiago >

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa

Heldu den igandean, uztailak 6, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatuko da Labaiengo Plazan, arratsaldeko 18:00etan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Parte hartzaileak hamahiru izanen dira:

- Eloy Corchero (Araba)

- Miguel Angel Etxeberria (Nafarroa) Beintza Labaien

- Aitor Urteaga (Gipuzkoa)

- Beñat Lekue (Bizkaia)

- Jokin Alkizalete (Gipuzkoa)

- Xabier Garcia (Bizkaia)

- Mikel Indakotxea (Nafarroa) Zubieta

- Eneko Saralegi (Nafarroa) Leitza

- Done Intxausti (Bizkaia)

- Daniel Lopez (Bizkaia)

- Esteban Muñiz (Bizkaia)

- Luis Mari Txapartegi (Gipuzkoa)

- Julen Aranberri (Gipuzkoa)

 

Kanporaketa honetako lehen hiru sailkatuak finalerako txartela lortuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Lakuntzan (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 27an, arratsaldeko 18:00etan eta bertan ondorengo 14 aizkolariak arituko dira: Iban Resano (Na), Iñaki Kintana (Ar), Patxi Mindegia (Na), Unai Otaegi (Gi), Urtzi Olasagasti (Gi), Juan Rodriguez (Ar), Goizeder Belza (Na), Iker Gorriti (Na), Jon Rodriguez (Ar), Asier Pellejero (Na), David Naredo (Bi), Jon Esnal (Gi), Jon Telletxea (Na) eta Jon Arizmendi (Gi).

 

 

irakurri gehiago >

Nafarroako Herriz Herri Txapelketa

Uztailaren 25ean emanen zaio hasiera Nafarroako Herriz Herri Txapelketari.

Guztira lau jardunaldi jokatuko dira:

1. jardunaldia: Uztailak 25, Elizondo (18:00) Iriarte Plazan

   Talde parte hartzaileak: Basaburua, Berriozar, Menditarrak

   Harrijastoze erakustaldia Inaxio Perurenaren eskutik.

2. jardunaldia: Uztailak 30, Bera (19:00), Kiroldegi atarian, zelai gorria.

   Talde parte hartzaileak: Basaburua, Berriozar, Menditarrak

   Harrijastoze erakustaldia Inaxio Perurenaren eskutik.

3. jadunaldia: Abuztuak 15, Etxalar (18:00) Herriko Plazan

   Talde parte hartzaileak: Basaburua, Berriozar, Menditarrak

   Harrijastoze erakustaldia Xabier Ariztegi "Santxin"-en eskutik.

4. jadunaldia: Abuztuak 19, Burlata (20:00) Larrañetako Plaza

   Harrijastoze erakustaldia Inaxio Perurenaren eskutik.

   Talde parte hartzaileak: Basaburua, Berriozar, Menditarrak

 

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan izena eman duten hiru taldeak (Basaburua, Berriozar eta Menditarrak) bi proba konbinatuetan lehiatuko dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga eramatea eta ingude altxatzea).

irakurri gehiago >

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2017

Urtero bezala, Iruñeako Udalak antolatuta, uztailaren 8tik 14ra San Fermin Herri Kirol Jaialdiak ospatuko dira Iruñeako Foruen Plazan, eguerdiko 12:00etan.

irakurri gehiago >

Euskal Herriko Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Uztailak 2an jokatuko da Usurbilen, eguerdiko 12:00etan.

irakurri gehiago >

Nafarroako Sega Txapelketa

Uztailaren 2an, goizeko 11:00etan Nafarroako Sega Txapelketa jokatuko da Donezteben (Bordatxoko parkearen atzeko aldean dagoen belardian).

Txapelketa honetan 2 segalarik hartuko dute parte:

-          Jon Kanflanka (Leitza)

-          Mikel Berekoetxea (Gorriti)

 

Segalari bakoitzak 45 minutuz ahalik eta belar gehien ebaki beharko du.

10 euroko sarrera ordaindu beharko da txapelketa ikusteko.

irakurri gehiago >

Nafarroako Gizonezkoen eta Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Ekainaren 18an (igandea) jokatuko da Uharten, eguerdiko 13:00etan.

Parte hartzaileak (gizonezkoak)

-         Iñigo Lasaga (Etxalar)

-         Fernando Etxegarai (Bera)

-         Aitor Blanco (Txantrea)

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Oharrak:

-         Txapeldun gelditzen denak Nafarroako selekzioarekin parte hartuko du irailaren 9an (arratsaldez) Saran (Iparralden) jokatuko den 7 herrialdeen arteko Txapelketan.

-         Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartu ahal izanen dute.

 

Parte hartzaileak (emakumezkoak)

-         Maika Ariztegi (Ituren)

-         Ainhoa Iraizoz (Elso)

-         June Etxeberria (Txantrea)

-         Irune Biurrun (Antsoain)

-         Saioa Zurbano (Antsoain)

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Oharrak:

Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartu ahal izanen dute.

irakurri gehiago >
^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación